• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

בוסתן הגליל – אמנים ואוכל טוב

בוסתן הגליל – אמנים ואוכל טוב

בוסתן הגליל. רק מהשם: "בוסתן הגליל" אפשר לרוות נחת. גם בוסתן – של רוגע ושלווה. גם גליל – של יופי וירוק. כבר הבטחה למשהו טוב. ובבוסתן הגליל, הנמצא פחות מחצי שעה נסיעה מנהריה, על שפת הים ממש, מושב מקסים של פעם – תמצאו גם שלווה של בוסתן, וגם יופי של גליל, ועוד הרבה דברים טובים.

בוסתן הגליל – מושבם של אמנים רבים
בין עצים ירוקים – אקליפטוסים, אורנים וברושים. בין בתי המושב הישנים והחדשים – עובדים יום-יום עם רוח הים הקרוב, והשראת הגליל – אמנים ויוצרים רבים. את עבודתם הם החליטו להציג ביחד בכל שבת ראשונה של החודש – ביחד. במעין מסלול אמנים שכזה, שבו תוכלו לעבור ממקום למקום – להתרשם מהעבודות המקסימות, ואם תשרה עליכם הרוח, אולי אפילו לקנות. בתיאום מראש, תוכלו להגיע גם בימים אחרים לאותו סיור ממש, או לבית אמנית זו או אחרת.

לא סתם, אמרנו אמנית – בבוסתן הגליל שולטים הטלאים. טלאים רבים, היוצרים שמיכות, תמונות ועוד. גם בדים רבים תוכלו למצוא בבוסתן הגליל – צבועים במלאכת יד אוהבת. עוד תמצאו שם בובות עשויות מבדים. וגם פסלים מגושי עץ וחתיכות ברזל ויצורים הבוקעים, ומתעוררים לחיים מתוך גושי אבן.

כאשר תלכו לכם כך בין רחובות המושב הנעים, תגיעו גם לשביל  הים, שהוא דרך שנסללה עוד בתקופת מלחמת העולם הראשונה ע"י הבריטים. הדרך מגיעה עד לחוף, לרצועה קסומה של ים כחול ושיחים פראיים.

יאנביצי' – מחלבה ישנה עם טוייסט
ועכשיו, אחרי שצעדתם להנאתכם במושב בוסתן הגליל, התרשמתם מהאמנות, ונשמתם את אוויר הים – בוודאי הגיע גם הרעב. אז, אין צורך להרחיק הרבה; ממש במושב (ואם לדייק, במחלבה הראשונה של בוסתן הגליל) שוכן מבנה ישן מ-1948, שבתוכו שוכנת מסעדה מצוינת – מסעדת יאניביצ'י.  יאנביצ'י עצמו, היה החלבן ההונגרי, שלו הייתה שייכת המחלבה לפני שנים. הוא אמנם כבר איננו בין החיים, אך על שמו קרויה המסעדה.

עיצוב המסעדה שמר על מאפייניו הישנים של המבנה, והוסיף נגיעות מודרניות – שמשרות על השהייה בו נחת רוח גדולה.  על קירות המסעדה תמצאו גם תמונות ישנות ומעניינות של המושב מראשיתו. והאוכל? משובח. פסטות ואנטיפסטי. סלטים מצוינים ומרקים ערבים לחיך. וגם קינוחים של קרם בורלה ובננות מקורמלות. ועוד הרבה דברים טובים – כדאי פשוט להגיע, ולטעום!

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן