• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

בין הקיץ לסתיו… חצבים, חבצלות החוף וגם סתווניות

בין הקיץ לסתיו... חצבים, חבצלות החוף וגם סתווניות - בחוף בצת

בין הקיץ לסתיו… חצבים, חבצלות החוף וגם סתווניות

בין הקיץ לסתיו קורה בעולם דבר נפלא

– ימים חמים מאוד, מביאים איתם רוח נעימה בערב. ימים אחרונים ליהנות מעוד טבילה בים, רגע לפני שנהיה קר מדי, שם במים הכחולים והמלוחים. והימים האלה שבין הקיץ לסתיו מאפשרים גם ליהנות מערבים חמימים מספיק, שמביאים איתם בריזה נפלאה מהים, רגע לפני שרוחות החורף מתחילות להפוך חזקות מדיי להליכה על החוף לאור השקיעה הרכה.

זקוף ולבן פרח החצב
חוף בצת, הנמצא כ-11 ק"מ בלבד ממלון קרלטון נהריה – הוא המקום להיות בו בסתיו. המים עדיין נעימים מאוד ביום, והבונוס בחוף הזה הוא הפריחה המקסימה של עשרות חצבים לבנים וזקופים, הפזורים לאורך חוף בצת. החצב הזקוף, קיבל את שמו, מכיוון שיש ביכולתו לחצוב אפילו בקרקע קשה, ולהגיע כך אל מקור מים חיים. לא לחינם, מסמל החצב את בואו של הסתיו- בימים שהם ימי פריחה קשים מאוד – החום עדיין שורר מסביב, ורוב המים שהשאיר הגשם מהחורף שחלף יבשו… ומאין מעז החצב לפרוח ביופי שלו, על פרחיו הלבנים? כי הוא עיקש, ויודע שבעונה זו אין לו מתחרים לאיבוק הפרחים שלו, ע"י המעופפים שמסביב – חוצב הוא עד המים החיים, ושותה אותם לרוויה, ופורח במלוא יופיו והדרו.

חבצלות החוף וסתווניות לרוב
לאורך חוף בצת בעל החוף הזהוב, והמפרצונים הסלעיים הקטנים – צומחים עוד שני פרחים יפים עם בוא הסתיו. האחת היא חבצלת החוף, שעל גבעולה הירוק, באורך של בין 30 ל- 60 ס"מ פורח פרח (ולפעמים גם עשרה) – לבן וגדול עם ניחוח נפלא. הפרח הנפלא של חבצלת החוף, פורח יום אחד בלבד, ואח"כ נובל, ומפנה את מקומו לפרח אחר. לכן, בכל פעם שתראו חבצלת חוף צומחת לה על חופו של הים התיכון – הביטו בה ארוכות, עצרו להשתאות מול יופייה – כי הפרח שלה מסמל יותר מכל את היופי הנצחי, מול הארעיות הגדולה של… הכול.

ועוד פרח סתווי צומח לו בחוף בצת – זוהי הסתוונית. פרח סתווי בגוונים סגולים, קטן ועדין עד מאוד. גם אם סתווניות רבות פורחות לאורך החוף היפה, כדי להתבונן בהן באמת – כדאי להתכופף על החול הרך, ולהביט מקרוב. לחוש בעדינות של הפרח הקטן, להתבונן בצורת עלי הכותרת שלו, ולראות כיצד הצבע הסגלגל משתנה מפרח לפרח בין סגול חזק, ללילך עדין ועד לסגלגל שהוא כמעט לבן. כל פרח, והייחודיות שלו.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן