• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

הגלריה לאמנות במגדל המים (גם בחנוכה)

נהריה

הגלריה לאמנות במגדל המים (גם בחנוכה)

מלון קרלטון נהריה נמצא על רחובה הראשי של העיר נהריה, הוא רחוב הגעתון. רחוב הגעתון היה ראשיתה של העיר בשנת 1934. הרחוב נבנה בסגנון ערים אירופאיות, כאשר הרחוב הראשי עובר ליד הנחל המקומי – הוא נחל הגעתון.

ככל שבאו עוד ועוד תושבים להתגורר בעיר נהריה, עלה גם הצורך במקור מים, שיספק מים בפשטות ובקביעות לתושבים. ומה פשוט יותר מבנייה של מגדל מים, כפי שהיה נהוג באותם זמנים. לפיכך, נמצאה גבעה בגובה של 10 מ' מעל פני הים, קרוב לרחוב הראשי של העיר. מעל הגבעה החביבה נבנה מגדל שגובהו 27 מטרים, עם קיבולת של 250 מ"ק. כמות יפה בהחלט למספר התושבים של אז.

מגדל המים, הנמצא כ-600 מטרים בלבד ממלון קרלטון של היום; וצופה על העיר ועל הים – כבר מזמן לא משמש כמקור מים לתושבים, אך הוא הוסב בשנת 2003 להיות הגלריה העירונית לאמנות של העיר נהריה.

"כאן טמון ירח"
הגלריה לאמנות, הנמצאת בתוך המבנה המיוחד – מציגה תערוכות מתחלפות של מיטב האמנים. כמו-כן מתקיימים במקום גם הרצאות וחוגים בתחום האמנות. לא אחת מתקיימות בגלריה לאמנות שבמגדל המים גם הצגות תיאטרון וקונצרטים מוזיקליים – המקבלים כולם נופך מרגש אפילו יותר, מעצם היותם מוצגים במבנה המיוחד הזה.

במהלך חג החנוכה וגם לפניו ואחריו (ולצורך הדיוק בין ה-15 בנובמבר ועד 22 בדצמבר) תוצג תערוכה מיוחדת, של אמנית בת נהריה: איילת דיין שוורץ. התערוכה מציגה מיצגים ואמנות לא שגרתית עם חומרים שונים ומפתיעים. לתערוכה קוראים: "כאן טמון הירח" – ואוהבי האמנות, מביני הדבר – בוודאי יסתקרנו עם שם נפלא ומעניין שכזה – ללכת ולראות בעצמם.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן