• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

הגנים הבהאים בעכו – אסתטיקה מדויקת ויפה

צילום: גב' מזל קרונברג, מתוך אתר פיקיויקי

הגנים הבהאים בעכו – אסתטיקה מדויקת ויפה

לדת הבהאית שותפים כ-7 מיליון אנשים בעולם כולו. אל הדת הזו, המאמינה באל אחד ובאחדות כללית בהרבה מובנים – לא מצטרפים באופן אוטומטי ילדים להורים בהאים, אלא שבגיל 15 צריכים הנער או הנערה להכריז בעצמם אם הם חפצים או לא, להמשיך את דרך הוריהם הבהאים.

מקום קבורתו של "תפארת האל"
באופן מעניין, על עף שתחילת הדת הבהאית הוא בפרס של סוף המאה ה-19, הרי שהמקומות הקדושים לבהאים הם דווקא הערים חיפה ועכו. כולם מכירים את הגנים הגדולים והמפוארים של הבהאים בחיפה, שכן הגנים הללו תלויים להם מראש הכרמל, ומשתפלים אל אחד מהמרכזים הראשיים של העיר חיפה. אולם, ישנם גנים בהאים נוספים, מרהיבים ביופיים ובחוש האסתטיקה הגבוה שלהם – גם בעכו. מכיוון שהכניסה לגנים הללו הוא בצפון עכו, ליד המושב בוסתן הגליל  מרחוב שאינו בולט כל כך – כמו זה של הגנים הבהאים בחיפה – הרי שפחות אנשים מכירים את הגן הנפלא הזה. אולם, דווקא הגן הבהאי בעכו הוא החשוב ביותר לבהאים; שכן, שם התגורר וגם נקבר מייסד הדת הבהאית, הוא הנביא הידוע בכינויו: בהאא אללה, שפירושו בפרסית: תפארת האל.

הקפדה ואסטתיקה מדויקת
הכניסה אל הגן היא חופשית – בשעות שבהן הגן פתוח למבקרים; אם כי ניתן לבקש גם הדרכה מסודרת, המלמדת רבות הן אודות הדת הנסתרת הזו, והן אודות הזנים הרבים של הצמחים הגדלים בגן. ההליכה בגן היא על שבילים מסודרים להפליא, בין צמחייה מסודרת להפליא, שנבחרה באופן מוקפד ליצירת תחושת פליאה מעוצמת הטבע העדינה והרכה. תמצאו כאן זנים נדירים רבים של פרחים, עצים ושיחים – שמטופלים ביד אמן יום ביומו.  לצד הסדר הכמעט בלתי נתפס של הגן הנדיר, ישנה חלקה נוספת שבה ניטעו הצמחים הים תיכוניים, מסודרים פחות ופרועים יותר – המהווים את החיבור להווייה הים-תיכונית הטבעית של עכו והאזור. וכל זה במרחק של כ-9 ק"מ בלבד ממלון קרלטון נהריה.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן