• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

המלצה לטיול אביבי בסביבות נהריה

המלצה לטיול אביבי בסביבות נהריה

מטיילים לבד, עם חברים, עם הילדים, עם משפחות נוספות – העיקר הוא לצאת ולטייל!

עונת האביב נקראת גם "עונת הטיולים" – פריחה בשלל צבעים, מרחבים ירוקים סביב, שמש מחייכת בשמיים והשמחה שבלב יוצרים יחד תנאים מבטיחים לטיול מהנה.

טיול בגעתון – נביעת עין מ'נונה ואחוזת סורסוק המיתולוגית

שמה של נהריה נקרא בשל מעבר נחל הגעתון לאורכה. אמנם הגעתון הוא נחל, ולא נהר, אבל שמה של העיר נשאר, ולא שונה מעולם. טיול הג'יפים בגעתון מתחיל בסיור בשטחים החקלאיים הנרחבים באזור. הנחל את דרכו ממושב מעונה ועד לשפך ים התיכון, שבאזור נהריה. שמו הערבי של המקום הוא וואדי אל עיון. במקום תמצאו גם נביעה בשם עין מג'נונה, המזכירה יותר דיווה עם מצבי רוח, משום שהמים מתחילים לנבוע ומפסיקים ללא הסבר לוגי.

הסיור כולל גם ביקור ב"אחוזת סורסוק" הסמוכה למעיינות נחל געתון.  חִרבת געתון ניצבת בראש הגבעה. בעבר, הייתה החורבה אחוזה גדולה ומרשימה, בבעלות משפחת סורסוק האמידה ובעלת הקרקעות, אך מאחר שהאזור משופע במים, הוא צופן בחובו היסטוריה ארוכת שנים – הרבה מעבר לסיפורה של משפחת סורסוק.

התאריך המוקדם ביותר, המתעד את שורשי המקום, מגיע עד למאה העשירית לפני הספירה – היא תקופת ימי שלמה המלך. הייתה זו תקופת הברזל, ובה נחתם הסכם עם חירם מלך צור להקים יישוב יהודי בשם גיאתו.

"כל אדמת עמק יזרעאל, לרבות חלק גדול מן ההרים שמאחוריו, היא רכושה של חברת בנקאים סורים עשירה ביותר, המפיקה ממנה הכנסה שנתית בשיעור מאתיים אלף דולר. בנקאים סורים אלה הם גם אדוניהם של כחמשת אלפים בני אנוש, המאכלסים כיום שלושים כפרים" ~ סר אוליפנט על משפחת סורסוק.

במהרה הסתבר כי אותה משפחת עשירה מופלגת, הייתה לבעלת האדמות בכל אזור הגליל, ואף רכשה זכויות על הקמת תווי מסילות לרכבת החיג'אזית. רק המרד הערבי בשנות ה-40 עצר את כוונתם. למעשה, המצב הביטחוני הרעוע הפך את האחוזה לבעלת מיקום בעייתי, וכך ננטשה החווה החקלאית, שפרנסה את המקום – ומשם הדרך למכירת האדמות ליהושע חנקין, גואל האדמות, הייתה קצרה.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן