• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

חופי הים של הגליל המערבי

חופי הים של הגליל המערבי

הרחצה בחופי הים של הצפון מהווה חוויה שונה מרחצה בחופי המרכז והדרום. שכן כאן, בעודכם משכשכים בלגונות הצלולות, או שוחים בין הגלים הגבוהים – תמיד בצד השני, מול הים – נחים להם הרים ירוקים ויפים, שמצננים מעט במראה שלהם את חום השמש בקיץ, ומשרים אווירה אירופאית משהו בעת חורף, כשהכול מסביב נצבע בגוונים של אפור.

  • חוף אכזיב – כ-6 ק"מ צפונית למלון קרלטון נהריה
    חוף אכזיב הוא אחד מהחופים היפים ביותר בארץ ישראל, אם לא היפה ביותר. יש כאן חול מוזהב וים בצבעים הנעים תדיר בין טורקיז לתכלת וכחול עמוק. הגוונים הנפלאים הללו נוצרים אודות לרכסי הכורכר שבתוך המים. רכסי הכורכר מוציאים את ראשם מעל המים, וכך יוצרים איי סלע קסומים. כל אלה הם מקומות נפלאים לצומח וחי עשיר ומגוון הן בתוך המים, באופן המהווה מקום נפלא לצלילות. והן מחוץ למים – כך שאפשר לשבת על החוף, וליהנות משלל עופות המים וגם הסרטנים הרבים וצבי הים, שאוהבים להטיל כאן את ביציהם. הלגונות הנוצרות כאן הן שקטות ורדודות, ולפיכך מהוות מקום נפלא לרחצת ילדים. חוף אכזיב מוגדר כשמורת טבע והוא מסודר ומאורגן להפליא, ומי שמתעניין בעתיקות יוכל למצוא כאן שפע ארכיאולוגי הן בים והן ביבשה.
  • חוף בצת – כ-11 ק"מ צפונית למלון קרלטון נהריה
    חוף בצת הוא החוף המוכרז הצפוני ביותר במדינת ישראל. ולמעשה, זהו גם החוף החולי האחרון, שכן טיפה אחריו כבר אין חול, אלא רק סלע. ואם בודקים עוד קצת, מוצאים שלמעשה עוד כמה קילומטרים צפונה זה כבר ראש הנקרה, והים התיכון כבר צפונה משם… הוא של מדינה אחרת לגמרי (לבנון, למי שלא חזק בגיאוגרפיה). בחלק הדרומי של החוף תמצאו את שפך נחל בצת. החוף עצמו נעים מאוד, ובים תמצאו לגונות רדודות ונעימות לילדים, וגם גלים גבוהים – למי שזה עניינו. מכאן אפשר גם לראות תמיד את ספינות חיל הים, ולנפנף לשלום לחיילים החמודים ששומרים עלינו.
  • חוף שבי ציון – כ-5 ק"מ דרומית למלון קרלטון נהריה
    חוף שבי ציון בנוי משברי קונכיות, מה שיוצר את צבעו הייחודי. למעשה, גם רצועת החוף הזו, המשתרעת מהחלק הדרומי של נהריה מצפון ועד בוסתן הגליל מדרום היא שמורת טבע נפלאה, שניתן למצוא בה צומח רב. בתחומי השמורה ישנם שני נחלים הנשפכים לים התיכון: מדרום, שפכו של נחל יסף, ומצפון נחל בית העמק, שלידו ישנה מערה קטנה חצובה בסלע וגם שרידי כנסיה ביזנטית ורצפת פסיפס יפה. החוף עצמו מסודר ומזמין מאוד.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן