• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

טיול גלילי בפסוטה הנוצרית

טיול גלילי בפסוטה הנוצרית

טיול גלילי בפסוטה הנוצרית

מעטים הכפרים הערביים בארץ שאוכלוסייתם נוצרית כולה. פסוטה היא אחד מהכפרים האלה. כפר גלילי נקי ומסודר, שהזמן כמו עשה חסד גדול עם בתיו העתיקים. הכפר מזמין אתכם לטיול רגלי שיכניס אתכם מיד לאווירת השקט והשלווה השוררת בו, שתושביו מאירי פנים וחיוך רחב מתפשט על פניהם באומרם שלום גם לזרים. כ-30 ק"מ בלבד ממלון קרלטון נהריה נח לו הכפר הציורי הזה, הטובל בירוק הגלילי המרגיע והיפה  מכל עבר – מומלץ!

כפר נוצרי על שרידי כפר יהודי
כבר בכניסה לכפר יקבלו את פניכם פסלים נוצריים מובהקים. פסלי ישו ומריה וגם פסל של אליהו הנביא – כך שלא יהיה לכם ספק לאן הגעתם. הדרך תוביל אתכם למרכז הכפר – לרחבה מרוצפת באבנים קטנות – שחזור של הרחבה שהייתה כאן לפני יותר ממאה שנים.

למעשה, אם נלך אחורה בזמן, הכפר עצמו קם בשלהי המאה ה-18 – כאשר תושבים מארץ לבנון השכנה נדדו להם, בזמנים שהגבולות המדיניים לא היו ברורים כמו היום, ונטעו את ביתם כאן על אדמת הגליל. קומץ האנשים שהגיע לכאן, הקים את ביתו בגלל הפוטנציאל החקלאי שהיה כאן, וגם הבריחה מהלאומיות שהחלה להתעורר אז באזור ממנו הגיעו. וכאן, הם הקימו את ביתם השלו, וקראו לו פסוטה על שם היישוב היהודי מתקופת המשנה והתלמוד. יישוב שגם אחת ממשפחות הכוהנים המפורסמות התגוררה בו אחרי חורבן בית שני.

ללכת בסמטאות היפות… בלי מטרה
אחרי הקמת מדינת ישראל ב-1948 חברו לקומץ המשפחות הנוצריות שכבר חיו כאן, מספר משפחות נוצריות מהכפרים השכנים – עד שקם הכפר המוכר לנו מהיום. גם היום מונה מספר התושבים כאן לא יותר מ-3000. והמספר הזה הוא שמאפשר, כנראה, לשמר את האווירה הפסטורלית, השלווה והכפרית של היישוב הנוצרי הגלילי הזה.

פרט לביקור בכנסיית הכפר הגדולה (המשתייכת לזרם הקתולי-יווני), מומלצת כאן הליכה ברחובות הכפר "ללא מטרה". כן. כן. פשוט ככה. ללכת בין הסמטאות הצרות, על הבתים העתיקים ששימרו עצמם כאילו קפא כאן הזמן. להציץ אל הבוסתנים הקטנים והגפנים המשתרגים על כל מרפסת ורחבה. בקיצור, להתמזג עם השקט, עם היופי ועם השלווה.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן