מלון קרלטון נהריה ממוקם 5 דקות מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון. המלון מתאים לקבוצות, משפחות, זוגות ועוד.
  • English
  • Russian
  • French
הזמנה אונליין
למבצעים וחדשות
להזמנות ובירורים: 073-7598841
חדשות ומבצעים
טיול מוזיאונים בגליל המערבי

טיול מוזיאונים בגליל המערבי

עבור אלה מכם שחובבים היסטוריה ואוהבים להרחיב את הידע בדברים מרתקים, מצאנו ארבעה מוזיאונים מומלצים באיזור הגליל המערבי, צאו וראו:

1) "המוזיאון הפתוח בתפן, א"ת תפן: במקום מגוון תצוגות המאפשר לכל אחד למצוא תחום עניין הקרוב ללבו, כגון: אמנות, אוסף מכוניות עתיקות, מורשת יהדות גרמניה ותעשייה. בכל שעה עגולה מוקרן סרט המספר את סיפור התעשייה של "מודל תפן", בשבתות מתקיימות בבניין המרכזי פעילויות לילדים ובחגים פעילויות נוספות.

עוד במקום: חנות המוזיאון, קפטריה, מסעדה ושתי חנויות מפעל "סבוני הפלא של סבתא ג'מילה", ו"סיגנטורה סטודיו מאיר" גלריה וסטודיו לזכוכית.

2) "מוזיאון חומה ומגדל", חניתה: שוכן בבית אבן יפהפה, וסיפור הקמת חניתה מסופר מבין אבניו. הבית נבנה במאה ה-19 בידי בעלי האדמה המוסלמים, על חורבותיה של כנסיה ביזנטית עתיקה מן המאה החמישית.

המוזיאון נותן ביטוי לתולדות הישוב ולמפעל החלוצי שנקרא יישובי "חומה ומגדל" ומייחד פינה מרשימה לחלקו של הנוטר והשוטר העברי בהגנת הארץ בתקופת המנדט. המוזיאון מחולק לאולם ההיסטוריה והארכיאולוגיה של האזור ולאולם "חומה ומגדל" וסיפור עלייתה של חניתה על הקרקע.
בביקורי קבוצות מתואמים מראש ניתן לחזות גם בהמחזה של תקופת "חומה ומגדל" בעזרת שחקנים.

3) "בית לוחמי הגטאות", קיבוץ לוחמי הגטאות: זהו בית עדות לסיפור המייסדים ולזיכרון השואה. בפי מדריכיו וחברי הקיבוץ הוא נקרא "הבית". בעיניהם, מילה זו מבטאת יותר מכל את הווייתו של המקום ואת התחושה שהוא מעניק למבקריו הרבים.

המקום נוסד ב-1949 על-ידי אנשי מחתרת בגטאות ובמחנות, פרטיזנים וניצולי מחנות ריכוז, לשם הנצחת משפחותיהם והעם היהודי כולו, והוא מספר את סיפור השואה על פי רוח האדם, כשהאדם במרכז הסיפור ומדגיש את סיפור המרד של הלוחמים בגטאות.

זהו המוזיאון הראשון שהוקם בעולם להנצחת זיכרון השואה והיחיד שהוקם על ידי ניצולי השואה עצמם, והוא כולל גם את המוזיאון ההיסטורי.

4) מוזיאון "אוצרות החומה" – המרכז לאתנוגרפיה ופולקלור של עכו והגליל המערבי, המשמר אורחות חיים משלהי התקופה העות'מאנית עד ימי ראשיתה של מדינת ישראל.

מבנה המוזיאון נמצא בבורג' אל קומנדר, בפינה הצפונית מזרחית שבחומה החיצונית של עכו העתיקה, ובו, בין השאר, גם פריטי אספנות שונים המוצגים בארונות וכדים מעוטרים מעשה ידי אמן להשלמת האווירה האמנותית.

»
«
  • להזמנות: 073-7598841

  • צרו אתנו קשר:

תפריט