• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

יער חניתה – פיקניקים וטיולים, היסטוריה ופריחות

יער חניתה

יער חניתה – פיקניקים וטיולים, היסטוריה ופריחות

בתאריך 21 במרץ 1938 הגיעו 400 מתנדבים ובאמתחתם ציוד רב, קורות עץ וברגים וגם כלים כבדים. עם כל הכלים והציוד עלו 400 הנועזים עם חשכת הלילה, ופרצו אט-אט ובשקט דרך אל נקודה מסוימת בשוליים המערביים של רכס סולם צור. שם הורידו את הכלים, והקימו מגדל וסביבו הקימו חומה. והנה בבוקר – יישוב ולו חומה ומגדל. והיה היישוב לעובדה בשטח.

ערביי האזור לא ששו ולא שמחו בהתיישבות היהודים; ולפיכך, כבר בלילה שלמחרת תקפו בעוצמה רבה את 400 הנועזים, והרגו 10 מהם. רק מאוחר יותר הועתק הקיבוץ של היום לנקודה גבוהה יותר על הרכס, וזו הסיבה שהמקום נקרא היום: חניתה תחתית.

יער קק"ל עם כל מה שצריך
את היער שאתם רואים היום סביב סביב, ושנקרא היום יער חניתה החלה קק"ל לנטוע בשנות הארבעים של המאה ה-20. מאוחר יותר המשיכו כאן הנטיעות גם בשנות ה-60 והשבעים. לפני כן, היה כאן הר חשוף כמעט כתוצאה מרעיית יתר ושריפות רבות. בייעור ההר חזרו לכאן עוד צמחים שהיו לפני כן שכיחים ביותר באזור, וכמעט שנעלמו.

היום ישנן מספר נקודות עם שולחן פיקניק ביער. פריחה מרהיבה ממלאה את היער באביב, ומספר שבילי הליכה נוחים לכל המשפחה, ואף דרך סלולה לרכב פרטי וגם לרכב 4X4 עוברים ביער.  גם באר ונחל ומעיין עושים דרכם בתוך היער, ומספר נקודות תצפית מרהיבות על הגליל מקבלות את פניכם פה ושם.

מוזיאון התיישבות וחומה ומגדל
בקיבוץ חניתה, הנמצא במעלה ההר ישנו מוזיאון המראה מהם למעשה יישובי חומה ומגדל. גם מגדל עץ משוחזר מכניס אתכם לאווירה בתוך היער. כמובן, גם סיפורי גבורה רבים תוכלו לשמוע שם, ולראות במו עיניכם אוסף של כלי נשק – מהתקופה הארוכה שמהקמת הקיבוץ בחניתה תחתית ועד להקמת המדינה; תקופה קשה שבה כל העת תקפו ערביי האזור את המתיישבים הנועזים.

13 ק"מ בלבד ממלון קרלטון נהריה, שוכן לו יער חניתה – יפה, מלא היסטוריה וגבורה.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן