• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

מאכזיב לראש הנקרה – ים, לגונות ופריחות

מאכזיב לראש הנקרה – ים, לגונות ופריחות

את המסלול המקסים שאנו מציעים כאן לאורחינו, בקרלטון נהריה – ניתן ללכת ברגל, או לנסוע ברכב בשילוב עצירות. אורך המסלול הוא 5 ק"מ (מסלול קווי). זהו מסלול שמשלב את הים הכחול, לגונות מרהיבות עם גוונים משתנים של טורקיז, תכלת וכחול עמוק. גלים מתנפצים על הסלעים הכהים, ואפילו אנדרטאות וגשר היסטורי. ופה ושם גם מקשטים פרחים את קו החוף. בואו ונצא לדרך!

גשר הכביש ואנדרטה
את הדרך נתחיל בחנייה של הגן הלאומי אכזיב (5 ק"מ צפונית מקרלטון נהריה). משם נמשיך לאורך כביש 4,  ונעבור ב"גשר אירי" מעל נחל כזיב, שנייה לפני שהוא נשפך אל הים התיכון. מיד אחרי הנחל נראה גשר. זהו גשר הכביש. עד 1946 עמד לידו גם גשר הרכבת; שפוצץ ע"י חברי ההגנ"ה, האצ"ל והלח"י יחדיו.

אך, אסון שאירע בפיצוץ הביא למותם של 14 לוחמים, ולכן לא הגיעו לפיצוץ הנוסף – של גשר הכביש, כפי שעיניכם רואות. קצת מעבר לגשר על גבעה מוקפת דשא עומדת יד לי"ד – אנדרטה ל-14 הלוחמים, ש-13 מהם גם נקברו שם בקבר אחים.

אנדרטת העפלה וגת עתיקה
נחזור מהאנדרטה תחת הגשר אל כיוון החוף. מכאן תפתח בפנינו הלגונה הגדולה. מקום מועדף על הורי הילדים, שכן הלגונה המתוקה והרדודה מוגנת מהגלים, ומימיה נעימים. אתם מוזמנים לעלות על הסלע הכהה, ולחפש סרטנים קטנים רצים על הסלע, ומסתתרים לפתע בתוך אחד ממאות החורים. מראה משובב לב ממש.

מעט בהמשך הדרך תפגשו אנדרטה נוספת – אנדרטת ההעפלה. שנבנתה באהבה ע"י האמן יחיאל שמי משרידים של ספינות מעפילים – אחת שהגיעה ליעדה, ואחת שטובעה בנמל חיפה. בסמוך לאנדרטת ההעפלה קיימת גת עתיקה… שהפכה לצערנו לפח אשפה. אולי ייטב מזלכם, ותגיעו לשם כאשר הגת נקייה.

מסלעי הכורכר אל חולות צהובים
מכאן ועד חוף בצת (החוף המוכרז הצפוני ביותר בישראל) משתנה אט-אט הדרך. הסלעים פוחתים, ואת מקומם תופס חול רך ונעים למגע. המשך הדרך תיקח אתכם אל פינת פיקניקים בחורשת אקליפטוסים יפים וגבוהים, ביניהם עץ אחד עם ענפים מסועפים במיוחד.

אחרי חוף בצת הופך לפתע החוף לסלעי מאוד, לכן – לכו לפי השילוט אל שביל ההליכה. השביל ירים אתכם לעבר תצפיות מרהיבות על הלגונות ועל הים, וגם אל עבר הרי הגליל המערבי שמלווים אתכם כל העת.  באזור התצפיות יציצו אליכם גם פריחות אביביות – כמו חרצית עטורה ועדעד כחול וצהרון מצוי ויפיפה. ובסתיו – נמלא האזור בסתווניות ובנרקיסים. ומי שיגיע לכאן בספטמבר ובאוקטובר – יזכה למופע של חבצלת החוף המרהיבה.

ניתן להמשיך מכאן אל ראש הנקרה – ברכב או ברגל – שתי הבחירות יובילו אתכם בדרך היפה, העולה אל אוצר טבע… שהוא כבר טיול בפני עצמו.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן