• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

מבצר המונפורט

מבצר המונפורט

על שלוחה צרה ותלולה בנחל כזיב יושב מבצר ושמו: מונפורט, ובצרפתית: הר חזק. ואכן, אחד מהחוקרים שכתבו על המקום אמר כי: "גדול חלקו של הטבע מחלקו של האדם בחוסנו של המבצר". כאשר תעמדו בראש המבצר ידמה לכם שנחל כזיב האיתן וכל ההרים שמסביב כמו נעים במעגל סביבכם, ואתם עומדים מבוצרים בגובה, חזקים ואיתנים, ועיניכם כעיני הנץ – מביטות בכל הירוק שמסביב, ובנחל הזורם, ורגלכם יציבות על קרקע גבוהה וחזקה.

חווה חקלאית שהפכה למקלט
מבצר המונפורט למעשה אינו בעל יתרון אסטרטגי בולט, שכן ישנם רכסים גבוהים ממנו באזור. הסיבה לכך היא שלכתחילה הוקם המקום כחווה חקלאית ורק לאחר מכן, כאשר הנסיבות ההיסטוריות השתנו, המשיכה בנייתו והפכה אותו למבצר. מבצר זה לא שימש כמקום להתקפה ולחימה, אלא יותר כמקלט עבור אבירי המסדר הטבטוני,  שנראה כי לא הסתדרו היטב, ואפילו עצבנו מאוד את שאר האבירים ממסדרים נוצריים אחרים, שהסתובבו אז בארץ הקודש. מתי אז? מדובר בימי הביניים, בסוף המאה ה-13. לפיכך, המבצר הוא למעשה, מבצר צלבני.

טבע גלילי קסום מכל הכיוונים
חלק מהמבצר השתמר יפה עד היום, וכניסה אליו מעבירה אתכם לזמן אחר. קשת רחבה מאוד השתמרה בו, והיא מכניסה את ההולכים אל אולם גדול. ניתן לטפס על מגדל גבוה, המשקיף על האזור. לראות את מרזב הניקוז שיוצא מהמבצר אל הוואדי. לרדת ולעלות במדרגות בגובה הרם, ולדמיין ולהשלים במוח את הקירות שעלו בוודאי פעם, ויצרו את חדריו של המבצר.

ההליכה אל המבצר אפשרית משני כיוונים – כיוון אחד הוא למיטבי לכת, בעלייה אל המבצר מנחל כזיב. ואפשרות נוספת היא בדרך נוחה לכל המשפחה, היוצאת מחנייה מסודרת בסמוך למצפה הילה, כ-20 ק"מ בלבד ממלון קרלטון נהריה. שתי הדרכים יפות מאוד, ומאפשרות חיבור נפלא לטבע. בכל עונה משתנה כאן הפריחה, הירוק הטבעי של החורש נשמר כאן תמיד, והרוח כאן טובה ומלטפת גם בקיץ, מפאת הגובה. ומדי פעם אפשר גם לראות איזה שפן סלע, או שועל מציצים לעברכם ממקום מבטחים. תוהים בינם לבין עצמם: האם חזרו לכאן הצלבנים?

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן