מלון קרלטון נהריה ממוקם 5 דקות מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון. המלון מתאים לקבוצות, משפחות, זוגות ועוד.
  • English
  • Russian
  • French
הזמנה אונליין
למבצעים וחדשות
להזמנות ובירורים: 073-7598841
חדשות ומבצעים
מנהרת הטמפלרים בעכו

מנהרת הטמפלרים בעכו – מסע בזמן

בשנת 1119 יוצאים נזירים-אבירים, עם מגנים משרשראות מתכת וקסדות וצלב גדול שמתנוסס על הגלימה שלהם, ומתחילים לדהור עם סוסיהם כל הדרך מאירופה אל ירושלים. התפקיד שלהם הוא בשליחות האפיפיור; ומטרתו להגן על הממלכה הצלבנית בארץ הקודש עם צבא גדול וחזק שהוקם לשם כך. כמו-כן, תפקידם של הטמפלרים הוא להגן על הצליינים, הם עולי הרגל הרבים הנוצרים שפקדו את הדרכים במסעם אל ירושלים ושאר האתרים הקדושים לנוצרים בארץ ישראל.

ב-1187 לאחר שצאלח א-דין כובש את ירושלים, מעתיקים הטמפלרים את משכנם מירושלים אל עכו שנשארת עדיין צלבנית בשלב זה. שם הם בונים מבצר גדול ומפואר; עם מגדלים גבוהים ופסלים של אריות מוזהבים שואגים – מבצר שמיועד לשמור ולהגן מהמשך פלישת המוסלמים. המבצר הזה המפואר שקע בים בשנת 1291; אבל תחת המבצר חיכתה הפתעה!

גילוי מפתיע שהוביל לאוצר
בשנת 1994 התלוננו תושבים בעכו, כי הביוב בבית שלהם סתום. בדיקת מקור הסתימה גילתה אוצר שאף אחד לא חשב שנמצא לו ממש מתחת לבית. מנהרה התגלתה. והארכיאולוגים הגיעו ושינסו מותניים, ופתחו, וניקו וחפרו. והמנהרה נמשכה עוד ועוד ימינה ושמאלה. והיא גדולה, רחבה וגבוהה. עם קמרונות וריצוף של אבן קטנה ומוקפדת על הרצפה, הקירות והתקרה.

אחרי חפירות רבות – נפתחה בשנת 2007 המנהרה כולה לביקורים של הציבור הרחב. והמנהרה הזו הארוכה והמפוארת התגלתה כבנויה מהחלק המערבי של חומת עכו – בדיוק במקום שהיה בעבר המבצר הטמפלרי הגדול עם המגדלים והאריות המוזהבים – ומשם ועד הנמל המזרחי של עכו.

ביקור במנהרה
כיום הכניסות למנהרה אינן הכניסות המקוריות שבהן השתמשו הטמפלרים, אלא נמצאות האחת ליד החניון המערבי שליד הנמל והשנייה ליד חאן אל-עומדאן בדרום-מרכז עכו העתיקה. הכניסה היא בתשלום ומדרגות מסודרות מורידות את המבקרים אל מנהרה מוארת, שלוקחת אתכם למסע בזמן אל הצלבנים והטמפלרים של ארץ ישראל הקדושה.

«
  • להזמנות: 073-7598841

  • צרו אתנו קשר:

תפריט