• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

מעיליא – טיול אורות של חג המולד

מעיליא – טיול אורות של חג המולד

מעיליא – טיול אורות של חג המולד

מעיליא. ישוב ערבי-נוצרי המתנשא לגובה של כ-500 מ' מעל פני הים, טובל בחורש הים תיכוני הירוק, רק רבע שעה ממלון קלרטון נהריה. ההגעה לשם מבטיחה נסיעה בתוך נופו המהמם של הגליל המערבי, בין הים להרים, מטפס על הכבישים המתפתלים של הצפון, בתוך יופי בלתי נגמר. והשהייה במעיליא תביא לכם ניחוח היסטורי והרבה אורות צבעוניים של חג המולד, בכפר הנוצרי הגלילי.

היסטוריה עברית נשזרת בנוצרית
בתקופת הברונזה ישבו כאן יהודים. החפירות הארכיאולוגיות שהתקיימו כאן מצאו קברים וגם שברי קרמיקה ואפילו שבר זכוכית שעליו מנורה – כולם מעידים על התיישבות יהודית, שכנראה נקראה, כפי שנכתב בספר מלכים: "אשר בעלות".

במאה ה-12 הגיעו לכאן צלבנים, והקימו את "מבצר המלך" הגדול, ששרידיו מתנשאים עד היום במרכז הכפר מעיליא. המבצר, שהוקם כצורך להגן על העוברים בדרך שבין עכו לדמשק, הפך את היישוב מעיליא לעיר הגדולה והחשובה ביותר באזור למשך תקופה ארוכה. בתקופה העות'מנית התיישבו כאן מוסלמים, אך במאה ה-18 החליט השליט הבדואי המהולל דעאר אל עומר (שהשתייך הוא עצמו לשלטון העות'מני) להחזיר את הכפר מעיליא לנוצרים, והעביר את תושביה המוסלמים לכפר תרשיחא הסמוך.

דצמבר מלא באורות
מעיליא והיישוב פסוטה הם היישובים היחידים בארץ, שאוכלוסייתם היא ברובה ככולה – נוצרית קתולית. והדבר מורגש היטב באופן שבו חוגגים במעיליא את חג המולד. כאן בחודש דצמבר מלאים הרחובות הגליליים, על צבעם האפור החורפי, באורות צבעוניים המקשטים את הרחובות ואת עצי האשוח.

ב-22.12.17 תקיים המועצה המקומית את מירוץ הגליל, שיעבור בין סמטאותיה המקושטות והמוארות, לובשות החג של  מעיליא. המרוץ פתוח לציבור הרחב. ואם אתם לא מעוניינים לרוץ, תוכלו לשבת באווירת חג המולד הנוצרי, באחת מהמסעדות הנעימות של מעיליא, ולבחור בין פלאפל טוב, לבין מסעדה איטלקית למסעדה עם אוכל גלילי ועוד כמה הפתעות.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן