מלון קרלטון נהריה ממוקם 5 דקות מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון. המלון מתאים לקבוצות, משפחות, זוגות ועוד.
  • English
  • Russian
  • French
הזמנה אונליין
למבצעים וחדשות
להזמנות ובירורים: 073-7598841
חדשות ומבצעים
טחנת קמח בנחל גוש חלב

נחל גוש חלב ובריכת חלב – מים לכל המשפחה

אף על פי שהשם חלב יכול להטעות אתכם לחשוב שמדובר בנחל ובבריכה המלאים בחלב לבן, הרי שלא כך הם פני הדברים, כי אחרת היינו מוכרים לכם סתם סיפורים. אנחנו רוצים לספר לכם על משהו אחר, שגם הוא ייקח אתכם לנוף שממבט מסוים נראה אירופאי – כאילו נלקח מתוך האלפים השווייצריים או האוסטריים. מדובר בנחל גוש חלב ובריכת חלב, הנחים להם בשלוות עולמים בקרבת הכפר גי'ש (40 ק"מ מלון קלרטון נהריה).

סיפורה של העיר העתיקה גוש חלב
המסלול של נחל גוש חלב, הוא מסלול קצר (לא מעגלי) באורך 4 ק"מ. הוא מתחיל בכפר ג'יש, שבפתחו ניצבים הקברים של הצדיקים שמעיה ואבטליון – צמד שעמד בראש הסנהדרין. הכפר גי'ש, או בשמו של הכפר היהודי שהיה בו לפני יותר מאלפיים שנה: גוש חלב; היה כנראה המקום שממנו החליט יוחנן מגוש חלב להפוך למנהיג המורדים ברומאים באזור, לאחר שהרומאים שרפו והחריבו את העיר. יוחנן, לפי הכתוב בכתביו של יוספוס פלביוס, כבש את העיר מיד הרומאים והקים מחדש את גוש חלב.

נחל גוש חלב – הליכה לאורך ההיסטוריה
הטיול הוא על שביל ירוק שמתחיל מעל הנחל ויורד אליו בירידה קצרה ונוחה, לצד הדרך תפגשו את שרידי בית הכנסת הגדול והמפואר של העיר גוש חלב. תוכלו להתרשם מהמשקופים המעוטרים של שרידי בית הכנסת, למשל עיטור העיט שעל אחד מהם – מה שמעיד על פארו של בית הכנסת.

עוד לאורך הדרך תפגשו מספר מעיינות, הנובעים מעט-מעט על גבי שכבת חרסית, שאיננה יכולה להכיל אותם, ולפיכך הם יוצאים אל מעל פני האדמה. גם שרידיהן של חמש טחנות קמח ממתינות לכם בדרך, על אמת המים הארוכה שלהן, שהובילה את המים מהנחל ועד אליהן. כמובן, שלאורך הדרך אפשר מדי פעם לשכשך בזרימה הקלה של הנחל היפה.

בריכת גוש חלב – העין הכחולה
כאשר נחל גוש חלב מגיע אל חיבורו אל נחל דישון – שם פונה הדרך אל עבר הבריכה. אל הבריכה אפשר גם להגיע (למי שאיננו מעוניין בהליכה במסלול) כ-300 מ' עם הרכב. יש לחצות את הכפר גי'ש לשם כך, ומשם להמשיך ברגל.

ומי שישאל את עצמו, מדוע יש הקוראים לבריכת גוש חלב גם העין הכחולה – יבין זאת בעצמו כאשר יגלה אליו פתע מלמעלה מראה הבריכה בצבע הטורקיז-כחול הזה, בין כל הירוק המדהים שמסביב, בין כל ההרים ובין הבוסתנים. משם תהיה הדרך קצרה במיוחד אנחנו מבטיחים – כי המים המרעננים יקראו לכם כבר להשיל את הבגדים, ולהיכנס מהר מהר פנימה.

»
«
  • להזמנות: 073-7598841

  • צרו אתנו קשר:

תפריט