• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

נחל געתון ונהריה ביום חורפי

נחל געתון ונהריה ביום חורפי

בעיירות וגם בערים גדולות באירופה עובר בדרך כלל נהר, או לפחות נחל, באמצע. זהו המקום שבו בעבר וגם היום יוצאים אנשי העיירה להיפגש זה עם זה. שם נפתחות היום חנויות היוקרה. שם יושבים פרקדן על החומה בליל קיץ חם, או מתעטפים במעיל עבה עם בירה ביד, בליל חורף קר. מסעדות וברים שוכנים שם לעיתים, והשמחה רבה. זהו תיאור של ערים ועיירות רבות באירופה של היום ושל פעם – בשינויים קלים של ביגוד או טרנדים עיצוביים, אבל השאר הוא אותו הדבר – במשך מאות שנים.

נהריה – נהר שוכן בה
כאשר הקימו את נהריה בשנת 1934 מהגרים גרמניים, בני העלייה החמישית – זה בדיוק מה שהם רצו בשביל העיירה הארץ ישראלית החדשה שהם הקימו. עיר שנהר זורם באמצעה, הוא הגעתון, שסביבו יקומו גם מסעדות וחיי חברה. בקיצור, המהגרים הגרמנים רצו להקים ישוב אירופאי יהודי בגליל המערבי.

וכך היה. בעבר, משנות ה-40 ואילך – היוותה העיר ההולכת וגדלה נהריה מקום שוקק ומלא חיים, שריכז אליו גם את אנשי המושבים שמסביב. העולים האירופאים הרבים שיישבו את אדמות הגליל המערבי נהנו מהמראה האירופאי המוכר. וכך, טיילת יפה ומטופחת קמה לה משני צדיו של הגעתון. חנויות רבות ומסעדות.

הגעתון – מסעדות וברים סביב לו
למעשה, גם היום – סביב הגעתון מרוכזות חנויות והרבה מסעדות וברים חביבים של נהריה. תוכלו למצוא שם הכול; מפלפל ושווארמות ופיצריות מהירות, דרך סנדוויצ'ים מעניינים ואוכל ביתי ועד לבתי קפה מפנקים וגלידריות שמשאירות טעם של עוד.

בימות החורף, תוכלו ללכת לאורכו של הגעתון וליהנות מזרימתו היפה. ומי שמתמיד והולך עד לים – אם באורו של יום, ואם באורן של מנורות הלילה המקשטות את הגעתון משני צדיו – יזכה לראות את שפך הגעתון שמתרחב לבריכה, רגע לפני שהוא מצרף את מימיו, לגליו של הים הגדול.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן