• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

נחל כזיב – מים, מים ועוד מים!

נחל כזיב – מים, מים ועוד מים!

נחל כזיב, אמנם מזכיר בשמו את המילה: אכזב. אך נחל כזיב, אינו אכזב כלל וכלל – ההפך הוא: זהו נחל איתן, שמימיו זורמים במספר יובלים מפסגת הר מירון ועד הים התיכון, והוא הנחל הגדול ביותר בגליל המערבי.

ישנם מספר מסלולים מקסימים בנחל כזיב, וכולם עוברים בינות החורש הים תיכוני, וכולם עוברים פה ושם ליד הנחל – באופן שהופך כל יום קיץ חם, להרבה יותר נעים ומרענן! ישנם מספר מסלולים למיטיבי לכת בנחל כזיב, ואנחנו מציעים לאורחינו, המגיעים בעיקר לנוח במלון קרלטון נהריה – מסלול כיפי לכל המשפחה – בין נופים עוצרי נשימה, מים מרעננים וצמחייה ירוקה מכל כיוון.

עין זיו, טחנות קמח ומערות
טיולנו בנחל כזיב יתחיל ליד העיר מעלות. מהכיכר השלישית של אזור התעשייה קורן (מעלות) נעקוב אחרי השלט אל נחל כזיב, ואת הרכב נחנה ליד עין זיו (20 ק"מ בלבד ממלון קרלטון נהריה). שם נרד מהרכב ונלך בדרך יפה ומוצלת עד למעיין השופע עין זיו. נוכל לשכשך שם, וגם להירטב כהוגן מהשפרצת המפל שמזרים את מימיו למעיין ולנחל.

נמשיך ללכת על השביל, ומדי פעם נוכל ללכת גם בתוך מי הנחל, ואפילו להביט בדגיגונים המקפצים או שוחים עם הזרם לכיוון הים. בהמשך הדרך נפגוש גם שרידי טחנת קמח עתיקה. בין שכשוך לשכשוך במי הנחל המרעננים, כדאי להביט למעלה ולהתפעל מהמצוקים הגבוהים והמרשימים המקיפים מכל עבר. בהמשך הדרך, שמצויה כאן עוד מהתקופה שהרומאים היו באזורינו – מחכות לכם גם מערות. אחת מהמערות נקראת "מערת המקדש", וניתן לזהותה לפי אבן שמונחת בכניסתה, שעליה חרוטה דמות חייל רומאי לבוש מדי קרב. כדי להגיע אל המערה הזו, יש לסטות מעט מהדרך בטיפוס קל למעלה.

עין טמיר ונקבה ארוכה לאמיצים
כחצי שעה הליכה נינוחה בדרך שרובה מוצלת ומדלגת מעל אבני הנחל והדגיגונים השוחים – תביא אתכם אל עין טמיר. עוד מעיין מקסים, שלידו נקבה ארוכה וצרה באורך של כ-30 מ'. מי שיאזור אומץ להיכנס אליה (אפשר להיכנס אך ורק בזוגות!) יזכה בחוויה יוצאת דופן של מים וחלל תת קרקעי – שכאילו נלקחו מספר של ז'ול וורן.

כל הדרך היפה הזו מעין זיו ועד עין טמיר היא דרך נינוחה של כ-4 ק"מ. המסלול הוא קווי (אינו מעגלי), ולפיכך זה הזמן לשוב בחזרה בנחת לרכב. כמובן, שתוכלו לבחור לחזור בכל נקודה שהיא לאורך המסלול – כי עם כל כך הרבה מים ויופי – בכל נקודה שתבחרו לחזור – הרווחתם!

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן