• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

ניחוחות תימנים ובוכרים בכפר ורדים הגלילית

כפר ורדים

ניחוחות תימנים ובוכרים בכפר ורדים הגלילית

מלון קרלטון נהריה שוכן ברוגע ובשלווה בצמוד לים התיכון, בגובה של 0 מטר מעל פני הים… ז"א, בגובה פני הים ממש. אך, כל מי שיביט סביב יוכל לראות שהעיר נהריה מוקפת בהרי הגליל היפים. ושם בגובה של 500 מטר מעל פני הים נח לו יישוב קהילתי גלילי בשם: כפר ורדים. אנו מזמינים אתכם לנסוע כ-20 ק"מ בלבד ממלון קרלטון, בדרך גלילית יפיפה, ולהגיע אל כפר ורדים – ולפגוש שם ציירת שמביאה אתה את ניחוחות תימן, וזוג שמביא ניחוחות בוכרים – ומכל הניחוחות האלה יחד – יוצא פשוט טיול נפלא.

הגלרייה של רחל פולס
שלא כאמנים רבים אחרים, רחל פולס לא התחילה לצייר ולפסל עוד מילדותה. למעשה, היא נולדה להורים שעלו מתימן בשנות השלושים, בת תשיעית למשפחה של עשרה ילדים – והאמנות לא הייתה עניין שהושקע בו זמן וכסף במשפחה קשת היום שבה גדלה. אולם, משהלך הצעיר שבילדיה שלה לכיתה א' – מצאה לה רחל זמן פנוי, והחליטה ללכת ללמוד אמנות.

וכך, החלה בבגרותה לבטא כישרון שלא ידעה שטמון בה בציור ובפיסול. אך כפי שמוריה אמרו לה: בפיסול דמויותיהן של אביה ואמה – הטיבה רחל לבטא את ניחוחות תימן באופן שאף אחד אחר לא יכול לעשות. וכך, המשיכה רחל את דרכה כאמנית. כיום, לאחר שהציגה רחל פולס במספר תערוכות ברחבי הארץ והעולם, מוצגות עבודותיה המתרכזות הרבה ביהדות תימן, אך לא רק – בביתה אשר בכפר ורדים; וכולם מוזמנים לשאוף מהמראות, ולהביט בניחוחות.

מרכז פליאה, בית מורשת יהדות בוכרה
בין הבתים היפים של היישוב הקהילתי כפר ורדים עומד בית אחד שונה מכל האחרים. מדובר בבית מסויד בלבן, המורכב מעיגולים עיגולים – כל עיגול חדר אחר. ובתוך הבית שטיחים וכלים וסריגים ומלבושים – כולם מציגים את אפיוניה הייחודיים של יהדות בוכרה.

ומי מתגורר בבית? הבית הוא ביתם של של אברהם הייל, שבנה במו ידיו את הבית ושל שרה וילדיהם. שרה היא בוכרית במוצאה, והבית והחצר המקיפה אותו הם חלון ראווה ליהדות בוכרה.  הביקור בבית מלווה בהסברים חיים ובסרטון, בלבישת בגדים בוכריים ובליווי נגינה וריקודים למי שחפץ בכך. וכמובן שהחגיגה לא תהיה שלמה בלי טעימה מתה בוכרי חם וטוב וממבחר מאפים מסורתיים שישאירו לכם טעם של עוד.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן