• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

סוכות של סרטים והצגות בצפון

סוכות של סרטים והצגות בצפון

סוכות של סרטים והצגות בצפון

בצפון יש תרבות לאורך כל השנה – אולם, תקופת החגים ובעיקר סוכות מביאה אתה רוח מרעננת במיוחד של תרבות קולנוע ותיאטרון. שני פסטיבלים וותיקים, המתקיימים שנה-שנה בסוכות מאז שנות ה-80 מביאים אליהם שוחרי תרבות מכל הארץ, ואפילו מקצוות העולם. מדובר בפסטיבל הסרטים של חיפה ובפסטיבל התיאטרון של עכו. וכיאה לפסטיבל, בנוסף לעוגן ולנושא הפסטיבלים מגיעים גם הרבה דוכנים של חפצי נוי ובגדים, של אוכל טוב – בקיצור, תמיד תמצאו שם גם הרבה אווירה טובה וצבעונית של שמחה, ורוח טובה של סתיו בפרוש השנה החדשה. בקיצור… אווירה של פסטיבל.

פסטיבל הסרטים בחיפה

בחול המועד סוכות, בין ה-5 ועד ה-15 באוקטובר מתרחשת על רכס הכרמל חגיגה של קולנוע. בחגיגה משתתפים סרטים זוכי פרסים בשלל בתי קולנוע בחיפה; מדובר הן בסרטים ישראלים, אך גם בסרטים בינלאומיים. למעשה, פסטיבל הסרטים של חיפה שפועל כבר משנת 1983 הוא כה מוערך, כך שלעיתים מתקיימות בו גם הקרנות בכורה עולמיות, וטובי השחקנים והבמאים יושבים לאחר מכן עם הקהל, ומנהלים דו שיח הסובב בהתאם לנושא הנבחר- או סביב העשייה הקולנועית, או סביב נושא הסרט.

כמו-כן, בזמן הפסטיבל – הכרמל שוקק בהופעות רחוב חיות; ממוסיקה ועד קוסמות ולהטוטנות לילדים, וכמובן גם הרבה דוכני מכירה פסטיבליים ודוכני אוכל טוב, לצד בתי הקפה והפאבים ההומים של הכרמל – הפתוחים כל ימות השנה, ולובשים גוון חגיגי במיוחד כאשר אווירת הפסטיבל מסביב חוגגת. מרכז הכרמל של חיפה, שבו מתרחשת רוב החגיגה, ממוקם גבוה על ההר בחלק הדרומי של מפרץ חיפה-עכו, כ-35 ק"מ ממלון קרלטון נהריה.

פסטיבל התיאטרון של עכו

לעומת זאת, בחלק הצפוני של מפרץ חיפה-עכו מתקיים בחול המועד סוכות פסטיבל וותיק אחר: הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון אחר, שחל השנה בין ה-7 ל-10 באוקטובר. גם פסטיבל זה הוא כבר כמעט בן 40 שנה, והוא מביא אתו פרט לתיאטרון מיוחד ומקורי את האווירה הצבעונית והססגונית של העיר עכו עצמה. כאן תוכלו לראות הצגות רחוב בין סמטאותיה העתיקות מלאות הקשתות והאבן הישנה של עכו. כאן תוכלו לשבת לשמוע קונצרט ג'ז על החומות של העיר העתיקה, כשרוח הים מבדרת את שערכם, וריח הדגים מרפרף בין ניחוחות הבייגלה המקומי והחומוס האסלי. תוכלו גם לשוטט כאן ברחובות השוק המקורה, ובין הדוכנים שמוקמים במיוחד בימות הפסטיבל.

עם אמירות תיאטרליות משובחות ומקוריות – חלקן מעוררות השראה באופן גורף, וחלקן מעוררות מחלוקת באופן גורף ובכוונה תחילה, לצד הניחוחות והצבעוניות וההיסטוריה המהפנטים של העיר עכו – הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון אחר של עכו, במרחק של 11 ק"מ בלבד ממלון קרלטון נהריה – הוא חוויה מומלצת במיוחד.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן