• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

סיורי סליחות בפקיעין

פקיעין

סיורי סליחות בפקיעין

בשעת דמדומים, ב-19:00 בערב נפגשים על הכביש הראשי של הכפר העתיק פקיעין, בירידה אל מערת הרשב"י. שם מחכה מדריך חביב עם גיטרה, ולידו עששיות המחכות שתישאו אותן בידיכם, ותתחילו במסע הסליחות המופלא ברחבי הכפר העתיק פקיעין.

מי ומה היא פקיעין העתיקה?
נהוג לומר ש-2000 שנה גלה העם היהודי מארצו. הדבר נכון, רק שחשוב לזכור ולציין שוב ושוב – שתמיד נותרו בארץ ישראל מתי מעט יהודים, וביניהם בני משפחת זינאתי העתיקה. מרגלית זינאתי, בת ה-86, שהיא נצר לאותה משפחת זינאתי מפוארת מתגוררת בכפר פקיעין עד היום, שומרת על הגחלת, ומתחזקת אפילו את בית הכנסת הצנוע והעתיק.

הכפר פקיעין עבר במשך הדורות הרבים גלגולים רבים – מכפר כלכוליתי שלפני כ-5000 שנה, לכפר יהודי ולכפר מוסלמי ולכפר נוצרי ולכפר דרוזי… וכיום, באופן מדהים ומעורר השראה חיים בכפר פקיעין אנשי ארבעת הדתות: מספר יהודים, כמה נוצרים ומוסלמים והרבה דרוזים. וכולם חיים בשלום, בהרמוניה ובכבוד הדדי מופלא.

סיור סליחות מיוחד במינו
את סיור הסליחות בכפר פקיעין, אליו מוזמנים בשמחה כולם – ילוו נגינות ומזמורים, הסברים מרתקים על ההיסטוריה של הכפר פקיעין המלווים בהמחזות קצרות. מעבר גם במערה שבה התחבאו הרשב"י ובנו אלעזר במשך 13 שנה, ועששיות מאירות יאירו את הסמטאות הצרות והציוריות של הכפר.

לקראת סוף הסיור תזכו גם לפגוש את הגברת מרגלית זינאתי עצמה, שאף הדליקה משואה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל לכבוד יום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל. והסוף המרגש של הסיור ייחתם בפיוטי הסליחות בבית הכנסת העתיק של הכפר.

מתי, איפה ואיך?

הסיורים יוצאים בתאריכים: 6.9 – כ"ו באלול, 12.9 – ג' תשרי, 16.9 – ז' תשרי.
העלות היא: 60  ₪ למבוגר ו- 30 ₪ לילד.

סיור סליחות עוצמתי, חווייתי שלא יישכח!
(26 ק"מ בלבד ממלון קרלטון נהריה).

 

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן