• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

סיור סליחות בפקיעין

פקיעין

סיור סליחות בפקיעין

ימי הסליחות כבר כאן. חודש אלול מביא אתו ריחות של חשבון נפש. סליחות נאמרות בלילות בבתי הכנסת ועם ישראל כולו מתכונן לימים הנוראים. הימים המכינים אותנו לראש השנה, ליום הכיפורים, לסוכות ולשמחת תורה – החותמת את הימים המיוחדים האלה. ימים המבשרים על התחלות חדשות, על אפשרויות נוספות שנפתחות עכשיו בפני כל אדם, כשהמלך בשדה – שומע ומקשיב למילות הסליחה. לחשבון הנפש שעושה אדם בינו לבינו.

ביישוב פקיעין, השוכן באזור גלילי יפיפה – רק 26 ק"מ ממלון קרלטון נהריה – נאמרות הסליחות כבר דורות על גבי דורות על גבי דורות. לשם, למקום ששוכן בית כנסת יהודי עתיק; אתם מוזמנים להגיע בחודש אלול, ולהצטרף לסיור סליחות.

להתחבר לתחושת הקדושה
מי שעדיין לא נכנס לתחושת הקדושה שבימים הנוראים של חודש אלול, בוודאי ירגיש זאת כאן בפקיעין העתיקה, שרוחות צדיקים מפעמות בה עוד מימי בית שני. נראה שהתוואי ההררי שבו שוכנת פקיעין הגן עליה אפילו בימים שבהם חיפשו הרומאים כפרי יהודים. באופן זה, הצליחו יהודים להמשיך ולהתגורר בפקיעין כל הדורות.

כיום מתגוררים בכפר המיוחד הזה בכפיפה אחת  – דרוזים, מוסלמים ונוצרים… וגם יהודייה אחת ששומרת על הגחלת. מדובר במרגלית זינאתי – שמתגוררת ליד בית הכנסת העתיק ששופץ ב-1873, ומאז הופקד למשמרתה של משפחת זינאתי הוותיקה. כיום, נמצא במקום מוזיאון המציג את ההיסטוריה המיוחדת של המקום, וכאמור, מציע בימים של אלול סיורי סליחות מרתקים – שיכניסו את כולם לאווירת הקדושה.

נקודות ציון בסיור הסליחות בפקיעין
הסיור עובר במערה שבא התחבא רבי שמעון בר יוחאי, מגיע אל המעיין שנמצא במרכז הכפר ונכנס אל מרכז המבקרים: בית זינאתי. שם ניתן ללמוד דרך סיפורים, צילומים וסרטים – על עברו העתיק והמפואר של המקום הזה לאורך השנים מאז בית שני ועד היום. גם דברי מאפה מקומיים ושתייה יוגשו במהלך הסיור. ובמקומות החשוכים ילוו אתכם עששיות, ומפעם לפעם יבליח ניגון את חשכת הליל, או את החדר המואר באור יקרות. וכמובן שהשיא הוא בבית הכנסת העתיק – כאן ניתן לשמוע ולקחת חלק בפיוטים וסליחות.

המעוניינים בסיור סליחות בפקיעין מוזמנים להתקשר ולתאם מראש: 04-999-7197

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן