• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

עין אפק – פנינה חבויה בין הביצות

עין אפק – פנינה חבויה בין הביצות

אזור הגליל המערבי, שבו שוכן מלון קרלטון נהריה, הוא אזור פלאי ביופיו ובתצורות הנוף הרבות שלו. מצד אחד הרי הגליל המיוערים ומצד שני הים התיכון הכחול על שוניותיו והנקרות שלו, על מפרציו ומימיו הנעימים. ובין כל אלה, שוכנים להם גם יישובים רבים; חלקם חקלאיים באופיים, כמו מושבים וקיבוצים, וחלקם עירוניים באופיים – כמו נהריה והקריות. שמורת  הטבע עין אפק חבויה לה בעושרה יוצא הדופן, בין קיבוץ אפק לגוש העירוני של הקריות, ומעניקה למטיילים בה חווייה קסומה, ומפתיעה למדי.

עושר של ביצות
פעם היו כאן ביצות. וכשאנחנו שומעים ביצות, אפשר לשער שהגיעו איתן גם עקיצות יתושים שהביאו מלריה. ולפיכך, בשנות השלושים של המאה העשרים, כאשר קמו כאן הקיבוצים אפק, כפר מסריק ועין המפרץ ייבשו את הביצות ע"י חפירת פתחי ניקוז, שצרפו את מי הביצה העומדים אל נחל נעמן, שהזרים את המים בשמחה אל הים התיכון. כך שהביצות הפכו למים טובים, ויתושי האנופלס חדלו מלהתקיים באזור. וכך, יכלו הקיבוצניקים לצאת לעבודתם בשדות.

עין אפק מהווה עושר גדול של בעלי חיים וצמחי מים. בתוך המים חיים סוגים רבים של דגים ושל סרטנים, צבים רכים וצבי ביצה, שאוהבים לעלות ו"להשתזף" בשמש על גדות נחל נעמן. מעל המים שוחים בשלווה מיני ברווזים, אנפות, ציפורי שיר, ובתקופת הנדידה מבקרים את עין אפק גם החסידה עם מקורה האדום, שאוהבת לעמוד על רגל אחת, והשקנאי עם השק הענקי שהוא סוחב מתחת למקור. מסביב לביצה ולנחל נעמן מסתובבים שועלים, תנים וחתולי ביצות ודורבנים וחזירי בר ועוד.

כדי ליהנות מכל היופי הזה בנו גשר צף ארוך שעובר מעל מי הביצה, והוא מחבר אתכם באופן יוצא דופן אל תושבי המים השונים.

טחנת קמח בעלת ותק מרשים
בתוך שמורת עין אפק נמצא גם תל אפק, שהוא אתר ארכיאולוגי שחשף התיישבות מהתקופה ההלניסטית והתקופה הרומית. וממש בסמוך למים נמצאת גם טחנת קמח, בתוך מבנה אבן גדול ויפה. טחנת הקמח הזו שימשה את תושבי המקום עוד מהתקופה הרומית בארץ ישראל ועד למאה העשרים.

אפשר להיכנס למבנה, ולראות שם תצוגה של כלים חקלאיים מתקופות שונות, וגם לצפות בסרטון קצר עם הסברים על המקום. כמו-כן, תצפית מגג טחנת הקמח תזכה אתכם במראה מרהיב של הרי הגליל העליון ורכס הסולם (הרים המשתפלים מהגליל אל הים התיכון) וגם אל עמק עכו, הכרמל והקריות.

שמורת עין אפק המיוחדת נמצאת כ-20 ק"מ בלבד ממלון קרלטון נהריה, ומחכה רק לכם!

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן