• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

עכו העתיקה – אתרים נבחרים להנאה מירבית

עכו העתיקה – אתרים נבחרים להנאה מירבית

עכו העתיקה היא אחד המקומות הקסומים ביותר בישראל. עיר ים אמיתית, ממוקמת בחצי אי, ספק מנותקת מקו החוף, מוקפת חומה צלבנית עתיקת יומין, ומכילה בתוכה אוצרות היסטוריים וקולינריים, מגוון טעמים, ריחות וצבעים, ומעל הכל – תחושה אחרת וייחודית.

טפסו על החומות העתיקות, בקרו באולמות הצלבניים, בחמאם התורכי, בח'אן הייחודי, בשוק הצבעוני ובנמל הפעיל, והרי לכם דרך, אחת מני רבות, להכיר את עכו.

לפני שיורדים מהחומה, כדאי להכנס למוזיאון "אוצרות בחומה" ולהרוויח גם טעימה מסוף התקופה העות'מאנית. לאחר הביקור במוזיאון יורדים מהחומות. מחצר אולמות האבירים, שם ניתן להצטייד באמצעי הדרכה קולית, נכנסים למצודה של המסדר ההוספיטלרי. ארבעת אגפי המצודה בנויים סביב חצר פתוחה, ובכל אחד מהם עשרה אולמות ענק גבוהים וארוכים. למטה נמצא חדר הכלואים, אחר כך נחשפים לאולמות הצפוניים אדירי הממדים, בהם היה בית החולים לטיפול בעולי הרגל. באגף הדרומי נחשף אולם מפואר ומעוטר שתקרתו עשויה קמרונות צולבים עם קשתות מחודדות, הארכיטקטורה הבולטת ביותר בתקופה הצלבנית. כאן ככל הנראה שכן חדר האוכל של המסדר. בסמוך לאולם יוצאת מנהרת סתרים, שפעם שימשה לביוב, המובילה אל מחוץ למצודה.

יוצאים מהמנהרה ולמעשה מאולמות האבירים אל חללים סביב כנסייה שכבר אינה קיימת ונכנסים לתוך חנות מזכרות. וממנה יוצאים ימינה, בתוך שוק עות'מאני מקורה שהתחדש, ושוב ימינה לרחוב אל-ג'זאר. משמאלכם הצריחים הגבוהים של מסגד אל-ג'זאר, שהוא כמעט המסגד הגדול ביותר בישראל (רק בירושלים יש גדולים ממנו).

ממשיכים מזרחה ברחוב אל-ג'זאר ופונים בו שמאלה עם השילוט לחמאם אל פאשא. כאן, בתוך החמאם התורכי המשופץ, ניתן לצפות במיצג "הבלן האחרון" על עכו מימי התורכים ועד ימינו. ביציאה מהחמאם פונים שמאלה וברחוב הבא שוב שמאלה, עד לרחוב השוק. השוק הססגוני של עכו שומר עדיין על האותנטיות שלו, עם שפע של דוכני דגים, מיני מתיקה בניחוח מזרחי, פרפומריות וחנויות תבלינים ריחניות. הולכים לאורכו של רחוב השוק, ובסופו פונים שמאלה לכיוון הנמל.

סירות דייגים לרוב עוגנות על הרציפים, ועליהן הדייגים, האוספים את שללם, פורשים את רשתותיהם לייבוש ומכינים את הציוד ליום המחר. מכאן מתקדמים לעבר מגדל השעון המתנשא מעל הנמל, ונכנסים לח'אן אל-עומדאן, הנחשב לח'אן השלם והיפה ביותר בארץ.

יוצאים מצידו השני (הדרומי) של הח'אן ופונים לסמטה שמשמאל. עוברים בשער לכיוון הים, הולכים על החומה ומשקיפים על הים ועל הנערים המזנקים באומץ לתוך הים הזועם המתנפץ אל החומות הגבוהות.

בית כנסת הרמח"ל: רבי משה חיים לוצטו, חכם איטלקי, התיישב בעכו עם משפחתו בשנת 1743. אחד מחיבוריו החשובים היה הספר 'מסילת ישרים'. ברובע אף בנו בית כנסת, אשר הוחרם על ידי דאהר אל עומר (1775-1750) בעת שהשתלט על העיר. היהודים קיבלו בניין חלופי שישמש להם כבית כנסת העומד על תלו עד היום.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן