מלון קרלטון נהריה ממוקם 5 דקות מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון. המלון מתאים לקבוצות, משפחות, זוגות ועוד.
  • English
  • Russian
  • French
הזמנה אונליין
למבצעים וחדשות
להזמנות ובירורים: 073-7598841
חדשות ומבצעים
מערת קשת

פארק אדמית – נופים גבוהים והתיישבות קדומה

כשיוצאים מנהריה, השוכנת על שפת הים התיכון, ומתחילים לטפס בהר הגלילי לכיוון שלומי, ומשם ממשיכים על כביש 899, הידוע יותר בכינוי: כביש הצפון – מגיעים אחרי כ-20 ק"מ ממלון קרלטון נהריה אל פארק אדמית. הפארק מכיל בתוכו מספר מצפורים המשקיפים אל הנוף המרהיב הניבט מסביב, וגם אל חורבות כפרים קדומים ואל מערת קשת; המציגה קשת מרהיבה וגדולה, התלויה בין ארץ לשמיים.

700 דונמים של יער קק"ל ובליבם חורבה
בליבו של פארק אדמית נמצאת חורבת אדמית, שחפירות ארכיאולוגיות העלו בה ממצאים של יישוב שהיה קיים שם עוד מתקופת הברונזה (המאה השלישית לפנה"ס), ועד לסוף התקופה העות'מנית באזור, כלומר בתחילת המאה ה-20. שזה בהחלט הרבה זמן… אפשר לראות שם שרידים של שתי כנסיות, של בורות מים ובתי בד וגם בתי מגורים – המיוחסים בחלקם ליישוב היהודי בית כריה או ראש מיה.

מסביב לחורבה, נטעה קק"ל במעגלים מתרחבים – 700 דונמים של עצים מחטניים ועצי חורש ים תיכוני. בין העצים, המשפיעים בצלם הרב, נכבשו שבילים נעימים להולכי רגל ולרוכבי אופניים. כמו-כן, משופע הפארק בשולחנות קק"ל מוצלים, לצד ברזיות ומתקנים לילדים –  המזמינים את המבקרים לפיקניק גלילי נעים.

מצפורים ומערת קשת
פארק אדמית נמצא בגובה של 400 מטרים מעל פני הים, כך שהדבר מזמן נופים נרחבים מכל עבר. כמו למשל, מצפור איתן לבב, המשקיף על נחל נמר והרי הגליל המערבי; מצפור אמיר מיטל המביט אל הגליל העליון ומישור החוף הצפוני; מצפור טופז שממנו אפשר לראות אפילו את הכרמל; ומצפור רגב-גולדווסר המשקיף אל רכס הסולם ואל קיבוץ חניתה הצפוני.  כל המצפורים האלה הם על שם לוחמים ולוחמת אמיצים, שנתנו חייהם למולדת שאהבו.

הסלע שבפארק אדמית הוא סלע דולומיט, שבשילוב עם גשמים שחלחלו בו – נוצרו במהלך שנים רבות מערות לא מעטות באזור, שבחלקם אפשר לראות גם נטיפים קטנים וגדולים. בין המערות הגדולות והמרשימות אפשר למצוא את מערת נמר ואת מערת קשת – שהיא כבר לא ממש מערה; פעם הייתה כאן מערה גדולה, אך הזמן גרם לגג המערה לקרוס וליפול כליל, וכל שנותר הוא רק רצועה ארוכה בצורת קשת מעל הרצפה. הנפילה של התקרה יצרה מראה יוצא דופן ומרהיב של קשת תלויה מעל תהום עמוקה. על רצפת המערה לשעבר אפשר לצעוד בבטחה, ולהביט סביב אל נוף עוצר נשימה.

»
«
  • להזמנות: 073-7598841

  • צרו אתנו קשר:

תפריט