• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

פסטיבל מתוק של דבש לקראת ראש השנה

פסטיבל מתוק של דבש לקראת ראש השנה

הדבורה – חרק צהוב-שחור מעופף. לא מעט אנשים נרתעים מהדבורה כשהם מתקרבים לאחת, וחוששים שמא היא תעקוץ אותם. אולם, מי שמכירים את הדבורים מקרוב – יודעים שהדבורה תעקוץ רק במקרה שמשהו מאיים עליה. למעשה, תפקידה של הדבורה בעולם הוא כה משמעותי. לא רק בזכות הדבש המתוק שהיא מייצרת, לא רק בזכות חלות הדבש שלה שמהן ניתן ליצור מוצרים רבים הן בדמות נרות והן ביצירת משחות רפואיות.

אלא שישנה שיטת טיפולים מיוחדת, הקשורה בעקיצות של דבורים רבות בבת אחת ובאופן מכוון, באופן שיכול לרפא מכאובים ותחלואים. ידועות גם לא מעט תרופות סבתא שקשורות בדבש. ומעבר לכל זה, ידוע כבר תפקידה הכל כך משמעותי של הדבורה בשמירה על מאזן אקולוגי בריא; ידועים לצערנו מקרים שבהם בני אדם פגעו ביודעין או שלא ביודעין בבתי גידול נרחבים של הדבורים; ובכך הפרו באופן בלתי הפיך כמעט את המאזן הבריא של כל הסביבה כולה.

ועכשיו… מששיבחנו כל כך את הדבורה… אנחנו מזמינים אתכם לצאת ולראות אותה מקרוב. בעיקר עכשיו לקראת ראש השנה, חג שהדבש המתוק מסמל אותו כל כך. ברחבי הארץ כולה מתקיים פסטיבל הדבש בימים אלו. וגם ברחבי הגליל פותחות לקראת ראש השנה מכוורות את שעריהן, ומזמינות אורחים לבוא ללמוד על הדבורים, לפגוש אותן מקרוב וגם לטעום ולרכוש מדבשן. גם סדנאות נפלאות לילדים ולמבוגרים תוכלו למצוא בפסטיבל הדבש המתוק הזה.

מכוורות מומלצות וקרובות למלון קרלטון נהריה

  • מכוורת פרחי הגליל (יישוב קהילתי מנות – 13 ק"מ ממלון קרלטון נהריה)
    כאן תוכלו לצפות בסרט שמסביר על גלגולה של נמלה מהיוולדה ועד ליצירת הדבש: "מהמלכה עד הדבש המתוק". ניתן גם לצפות כאן בבטחה בדבורים בכוורת מזכוכית. להתנסות בעצמכם ברדייה, ולהצטרף לפעילות חץ וקשת חביבה. הפעילות תתקיים בתאריכים: 19, 20, 26, 27 בספטמבר. כדאי להתקשר לפני ולהגיד שאתם מגיעים – לדבוראית נגה ראובן בטלפון: 072-330-8288
  • מכוורת הבוסתן (פקיעין – 26 ק"מ ממלון קרלטון נהריה)
    הכוורת של ג'מאל חיר נוסדה כבר ב-1977, ומאז מייצרים שם המון דבש טעים. אבל ב-2004 נפתח במקום גם מרכז מבקרים – שמשלב בין פעילויות להכרת הדבורה לבין אירוח דרוזי באוהל ענקי ומפנק. גם פינת משחקים לילדים תמצאו שם ואפילו מפגש קרוב עם ארנבים שאוהבים ליטוף, גמלים, עיזים, אווזים, טווסים וצבים. תוכלו להגיע לכאן בכל ימות השבוע, הכניסה איננה כרוכה בתשלום ואם תרצו להשתתף באחת הסדנאות – התשלום הוא 15 – 30 ₪. ניתן להתקשר לטלפון: 072-223-8309

 

צוות קרלטון נהריה מאחל לכל אורחיו – שנה מתוקה כדבש!

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן