• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

פריחות ביער אחיהוד

פריחות ביער אחיהוד

פריחות ביער אחיהוד

בסמוך למושב אחיהוד (18 ק"מ ממלון קרלטון נהריה)  מתחיל לו יער המשתרע על 8000 דונמים, הוא יער אחיהוד. זהו יער שנטע ע"י קק"ל כבר בשנות ה-50, ובו בעיקר עצי אורן ירושלמי. אולם, בשנות השבעים התווספו לעצים גם מינים נוספים של מחטניים כגון ברושים ומינים מגוונים נוספים של אורנים. ולכל החגיגה המחטנית הזו התווספו בשנות ה-90 נטיעות של אלונים ואלות, וגם כמה קטלבים וכלילי חורש – המוסיפים את צבעוניותם ופריחתם – בעונה המתאימה.

אל הצבעוניות הירוקה לגווניה, מצטרפים בעונת החורף מרבדים גדולים של רקפות. רקפות לבנות וגם ורדרדות מכסות בשפע את אדמת היער. הרקפת, שהיא פרח העולה ופורח מתוך פקעת – שנה אחר שנה; למעשה, רק מתרבה ככל שהיא גדלה בשנים. כך תוכלו לשער את גילה של רקפת זו או אחרת – הביטו וראו כמה פרחים עולים ממקום אחד – ככל שרבים הפרחים העולים מאותה הפקעת – כך הרקפת מבוגרת יותר.

הריבוי הזה – שרק גדל וגדל משנה לשנה; נראה כמו מרבדים רצופים העשויים מהפרח העדין והיפיפה הזה. ויש מי שיגיד, הפרח הביישן – שעלה הכותרת שלו, תלוי בענווה הפוך וצנוע. אל תוך כל היופי הזה מצטרפות באזורי קרחות היער גם כלניות אדומות – ותורמות לחגיגה מהצבעוניות העזה שלהן.

מסלולים ביער אחיהוד

  • מסלול רגלי
    מחניון יער אחיהוד יוצא מסלול מעגלי של קילומטר וחצי – העובר הן באזורים המיוערים ביותר, והן בשטחים הפתוחים יותר. זהו מסלול נפלא לצעידה נינוחה לכל המשפחה. אפשר גם לעצור לפיקניקים בכמה נקודות – וכמובן את הפסולת לקחת אתכם.
  • מסלול רכוב
    מסלול של 8 ק"מ עובר דרך יער אחיהוד. זהו מסלול נוח לכל סוגי הרכב, והוא עובר הן בשטחים המיוערים, ומגיע גם למספר נקודות תצפית מרהיבות על הנוף שמסביב; שמציג לתפארת את מפרץ חיפה ועמק זבולון וגם את הר הכרמל שממול. בצד השני, המזרחי, ניבטים ההרים הגבוהים של גוש שגב. את המסלול הזה מומלץ להתחיל דווקא בחלק המזרחי של יער אחיהוד, כלומר מחניון גילון, ולהמשיך בדרך הנוף היפה, המסומנת בירוק לכל אורכה.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן