• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

שביל סובב הר גילון

שביל סובב הר גילון – טיול לכל המשפחה

שביל סובב הר גילון

בגליל התחתון ובקצה הגליל המערבי נח לו הר גילון, בגובה לא רב אמנם (372 מ') – אך מיקומו המיוחד על רכס הרי שגור, ומעל עמק עכו – מקנה הזדמנות פז למטיילים לעמוד רגע קט, ולהשתאות מול היופי המשתרע ממספר מצפורים שעל ההר – 26 ק"מ בלבד ממלון קרלטון נהריה.

שביל סובב הר גילון
שביל סובב הר גילון הוא מסלול מעגלי בן 12.5 ק"מ, המיועד הן לרוכבי אופניים והן להולכי רגל. כדי ששתי החיות הללו יוכלו להתקיים בדו קיום בלי להפריע זו לזו, הרי שרוכבי האופניים מתבקשים לרכוב עם כיוון השעון (סימון שבילים צהוב), בעוד שהולכי הרגל נגד כיוון השעון (סימון שבילים כחול).

מי שמפחידים אותו 12.5 ק"מ (ואם להודות על האמת, אז זה לגמרי בצדק, בעיקר אם אתם מטיילים עם ילדים קטנים) – הרי שהמסלול מחולק למקטעים, היוצאים מהיישובים גילון וצורית. המסלולים עוברים דרך החורש הים תיכוני הטבעי של הגליל התחתון והמערבי (למשל, אלונים ואלות) ויער קק"ל (יער גילון – המלא במחטניים למיניהם), וגם כרמי זיתים ועץ חרוב ענקי. במרץ ובאפריל גם פורחים פה שמונה מינים שונים של סחלבים ושלל נוסף של פריחות.

הנוף המהמם מהמצפורים
מי שאיננו מעוניין ללכת כלל וכלל (וגם זה ממש בסדר) – יכול פשוט להגיע ישירות עם הרכב למספר מצפורים, שמהם נשקף נוף מרהיב.

  • מצפור מיכל
    (על שם סגן מיכל זהר מגילון שנרצחה בפיגוע דריסה בעכו ב-2010). ההגעה למצפור היא מרחוב גרניט ביישוב הקהילתי גילון, והמראה הנשקף משם הוא של עמק זבולון שבין עכו לכרמל, וגם עמק חלזון והרכס של היישובים שכניה ויודפת. תמצאו שם גם שולחן פיקניק מוצל תחת עצי ברושים.
  • מצפורית
    בני ובנות המצווה של היישוב צורית נטעו פה חלקת יער קטנה ומטופחת, בעזרת קק"ל. אל המצפור עצמו ניתן להגיע מרחוב אלון שבצורית והמראות הנשקפים מפה הם של בקעת מגד והעיר כרמיאל. הר כמון נשקף מכאן וגם בקעת בית הכרם ומתלול צורים והגוש הענק והגבוה של הרי מירון. ואם כל זה לא מספיק, הרי שגם מרכז הגליל התחתון של אזור סכנין, הר עצמון ורכס שכניה – היפים בפני עצמם -נשקפים גם הם ממצפור מצפורית.

חניון נחל גשור (קניון בית הכרם)
בכביש הגישה לצורית נח לו חניון קק"ל נפלא ומוצל, שממנו ניתן לצאת לטיול קצר על שביל (נגיש), המוביל את ההולכים בו אל גשר הנטוי מעל לקניון בית הכרם, ומאפשר להולכים האמיצים הצצה לנוף המקסים של הקניון.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן