• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

שושן צחור בהר זיו

שושן צחור בהר זיו

על גבעול ירוק וארוך עומד תלוי פעמון גדול ולבן. במרכזו אבקנים בצבע צהוב עז, כקונטרסט של שמש באמצע הלובן הצחור. שישה עלי כותרת מושלמים מזמינים אתכם להתקרב אליהם בנחת, ולנשום את היופי הנשגב הזה עמוק לקרבכם.

בהר זיו שליד מעיליא, כ-16 ק"מ בלבד מקרלטון נהריה – פזורים מאות שושנים צחורים בפעמוניהם הגדולים והיפים. הזדמנות נדירה לראות אותם פורחים בחודשים אפריל ומאי בשילוב עם נוף הרי הגליל המרהיב. כי הפרחים הנדירים האלה – בוחרים בקפידה את המקומות שבהם הם גדלים; וכאן בהר זיו, אחד המקומות היחידים שבהם גדלים השושנים הצחורים בארץ – הם בחרו באהבה. קרוב כל כך למלון קרלטון נהריה – זכינו זכייה גדולה!

"כְּשׁוֹשַׁנָּה בֵּין הַחוֹחִים, כֵּן רַעְיָתִי בֵּין הַבָּנוֹת"
כדי לפגוש את השושן הצחור – ניסע ממלון קרלטון נהריה כ-16 ק"מ לכפר מעיליא. זהו כפר נוצרי יווני-קתולי, וניתן לראות בו את מתחם כנסיית הבשורה. בקצה הכפר מעיליא נמצא "הדיר של גבי", שם נחנה את הרכב; ונצא למסענו בדרך יפיפה, הכוללת גם מצוק פראי. המסלול עצמו הוא הלוך-חזור ואורכו 1.2 ק"מ בלבד. אולם, כדאי לשים לב, שהדרך העוברת על שפת המצוק דורשת זהירות מרבית.

הדרך תעביר אותנו בשבילים רחבים, ופתוחים לנוף הגלילי עוצר הנשימה; באזורים אלה של המסלול יש מעט צל, ולפיכך כדאי מאוד להצטייד בכובע ובמים כמובן. בהמשך נגיע אל מצוק שבו מרוכזים רוב הפרחים של השושן הצחור. אנחנו נפגוש בהם מציצים מבין חרכי הסלעים התלולים, ויוצאים תחת סבך עצי האלון.

זהו מראה מרהיב ביופיו. יש לשים לב, לשמור על בטיחותכם גם כאשר אתם מתכופפים להביט בפרח מעורר ההשראה הזה. וכאשר תתבוננו בו, בפרח המדהים הזה מקרוב ומרחוק; זכרו ששלמה המלך עצמו – כאשר כתב את שיר השירים אשר לשלמה; הביט ככל הנראה בשושן הצחור – כדי לתאר את השלמות בהתגלמותה: "כְּשׁוֹשַׁנָּה בֵּין הַחוֹחִים, כֵּן רַעְיָתִי בֵּין הַבָּנוֹת".

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן