• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

שלושה יקבים בגליל המערבי

שלושה יקבים בגליל המערבי

שלושה יקבים בגליל המערבי

"יין ישמח לבב אנוש" – כך נאמר בספר תהילים. ואם כך אמר דוד המלך בעצמו, שהיה לו כל אשר חפץ, ובכל זאת בחר ביין כמתאר השימוח הלאומי; הרי מי אנחנו שנתווכח עם דוד המלך.

אנחנו רוצים לעשות לכם סיבוב היכרות עם הגליל המערבי דרך היין. בואו להכיר כמה יקבים שהיין בהם משובח, וגם הדרך אליהם ממלון קרלטון נהריה וחזרה – תוביל אתכם בנופים גליליים קסומים, שטעם היין עוטף אותם מכל עבר באהבה גדולה.

יקב אכזיב, גשר הזיו (7 ק"מ ממלון קרלטון נהריה)
מרק גוברמן הוא צייר ואמן ואוטודידקט. מה שהביא אותו ללמוד גם את אמנות היין. בתוך מתחם אמנים שבקצה קיבוץ גשר הזיו, מוקף באווירה המיוחדת של הגליל המערבי; על מטעיו וריח הים – נמצא מבנה ששימש פעם לחקלאות. המבנה המחולק היום לחדרים – מלא בציורים ועבודות אמנות נוספות, ובחביות אלון צרפתיות שבתוכן מיישן גוברמן את היין שלו. גוברמן אוהב לארח ולהטעים את האורחים מהיין שאותו הוא מפיק באהבה גדולה. תוכלו לטעום כאן (בתיאום מראש) יין אדום איכותי, וגם לשמוע הסברים מגוברמן על יין בכלל ועל אמנות בפרט, ועל השילוב של יין ושל אמנות כדרך שהיא חיים.

יקב מערת היין, אבן מנחם (28 ק"מ מקרלטון נהריה)
מבנה דמוי מערה יקבל את פניכם בלב המושב אבן מנחם שעל כביש הצפון היפיפה. ושם בפנים עומדות להן חביות גדולות, ובתוכן יין מקומי עשוי באהבה.  מה עוד תפגשו במערה? פאב חמוד ומעורר השראה, שבו נמסכות כוסות יין נפלא. אווירה נעימה יצרו שם בני משפחת לגזיאל, בעלי היקב. ובנוסף ליין אפשר ללגום גם שיכר פירותי  מקומי, ולאכול מבחר גבינות גליליות – שהולכות מצוין גם עם היין וגם עם השיכר. וכל המרבה הרי זה משובח.

יקב הרי גליל, יראון (44 ק"מ מקרלטון נהריה)
בסמוך לקיבוץ יראון הוקם מבנה אדריכלי מעורר השראה, המכניס את כל יופי הרי הגליל וירוק הצמחייה פנימה. שם בין דלפקי עץ ומשטחי בנייה ממוחזרים תוכלו לטעום את היין הנפלא שמפיקים ביקב הרי גליל. אתם מוזמנים גם לסייר בין החדרים בהם מופק היין. שם גם תשמעו הסבר על אהבת האדמה, ועל עבודה משותפת עם האדמה הזו באופן בר קיימא, המכבד את הטבע – כדי לגדל את הענבים, ולהפיק את היין. מקום שהוא כולו לב. כולו יופי. כולו הקשבה וכבוד לטבע. יקב הרי גליל.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן