• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

שתי מערות בנסיעה אחת – מערת קשת, מערת נמר

שתי מערות בנסיעה אחת – מערת קשת, מערת נמר

על כביש הצפון מסתתרות שתי מערות – שמאחת נשארה אמנם רק קשת – אבל… איזו קשת! והשנייה מבקשת מכם לזחול בין נטיפים, ולהתחבר אל מעמקי האדמה.

מערת קשת – 21 ק"מ ממלון קרלטון נהריה
כשמתסכלים על הקשת הגדולה והנפלאה הזו, קשה להבין איך הייתה פה פעם מערה?! אז, מה שקרה כאן הוא למעשה התרחשות גיאולוגית טבעית של קריסת חלק מתחתית וקירות המערה, שהותירו בעיקר את הגג שלה, ורצועה רחבה מספיק כדי שיהיה אפשר ללכת עליה, ולשבת ברוגע ולצפות על הנוף המרהיב. נוף שמשתרע כל הדרך מלבנון ועד הכרמל והים התיכון פרוש כחול ויפה מתחת.

כדי להגיע למערת קשת יש להחנות את הרכב שליד קיבוץ אדמית (ראו שילוט מסודר). משם תיקח אתכם דרך מונגשת לנכים בכ-10 ד' הליכה עד למערת קשת עצמה. ובדרך, תוכלו להינות מנוף מרהיב משני מצפורים: 1. מצפור לזכר אלדד רגב ואודי גולדווסר ז"ל. 2. מצפור לזכר טופז אבן חן, שנספתה באסון הכרמל.

ממערת קשת נהוג לבצע גלישות סנפלינג עם מדריכים מקצועיים בלבד (כמובן!) כל שאר המטיילים יהנו מהנוף המרהיב והיופי של המערה בלי לעבור את מעקי הבטיחות.

מערת נמר – 19 ק"מ ממלון קרלטון נהריה
כשני קילומטרים לפני אדמית – מחכה לכם מערת נמר. כביש הצפון ייקח אתכם בדרך מהפנטת ביופייה אל המערה. הנוף מהפנט – והעיניים חייבות להישאר על הכביש (כמובן!) בשונה ממערת קשת הפתוחה לכל רוחות הצפון, מערת נמר היא מקום חשוך ולעיתים אפילו צר. כך שיש להצטייד בפנסים, וכדאי בפנסי ראש כדי שהידיים יהיו משוחררות. המערה הזו מצריכה גם כושר מסוים – כי היא כוללת זחילות וגם טיפוס בסולמות וחבלים, והיא מצריכה ללא כל ספק, גם אומץ מסוים. ככה שאולי היא לא מתאימה לכולם… אבל, מי שירצה להתלוות לאמיצים – יוכל להתלוות בדרך היפה שאורכת כ-10 ד' מהרכב ועד המערה. בשלב מסוים נפתח במערה חלל מרהיב ובו גם אלפי נטיפים.

מערת נמר היא חלק מנחל נמר, שנקרא כך משום שכאן בילו נמרים גליליים רבים את חייהם; האחרון נצפה (ונהרג) כאן בפברואר 1965… וכך הגיעה לקיצה שושלת הנמרים הגליליים המפוארת והיפה כל כך.

*שימו-לב, שכדי להגן על העטלפים של המערה, רשויות הטבע סוגרות אותה מפעם לפעם – כדי להחזיר לעטלפים את השקט האדמתי העתיק, שאליו הם רגילים כל כך*.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן