• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

תל עכו – נופים, פסלים וכלניות

תל עכו – נופים, פסלים וכלניות

עכו העתיקה ידועה לכולם כמושבה של העיר עכו, מאז ואולי מתמיד. אך, למעשה אין זה מדויק. עוד לפני שנוסדה העיר עכו על חומותיה, שכנה העיר (או למעשה הכפר הקטן עכו) בתל קטן שנמצא היום ליד תחנת הרכבת של עכו, אך התל והכפר היו שם כבר בתקופת הברונזה לפני 5000 שנה.

פסל של נפוליון, פארק והרבה כלניות
כדאי להתחיל את הטיול שלנו בפינה הצפונית מערבית של התל, אליה תגיעו בהליכה של כ-800 מ' מתחנת הרכבת של עכו. משם עולים אל ראש התל שני שבילים, כדאי לקחת את השביל שמוביל אל מצבת הזיכרון לאלי דה קסטרו, שהיה ראש העיר המיתולוגי של עכו משנת 1981 ועד 1998. אבן יפה ובצדדיה שני עצי זית ומרבד של דשא ירוק ומטופח – יקבלו את פניכם עם משב רוח קל.

משם תמשיכו לעלות, ובהתפצלות השבילים כדאי לקחת את השביל הימני שיוביל אתכם היישר דרך שרידי השער של העיר עכו. כאן, אתם כבר מגיעים אל ראש תל עכו, שנקרא גם תל נפוליון. ולא מן הנמנע, שכאן עמד נפוליון והסתכל בעצבנות אל העיר מוקפת החומה עכו, שלא משנה באילו תחבולות נקט – לא הצליח נפוליאון לכבוש.

וכשתעמדו שם בראש הגבעה יהיה ברור לכם, מדוע בחר נפוליון לעמוד כאן. כי הנוף הנשקף כאן הוא 360 מעלות. אל הים, אל הרי הגליל הסובבים ואל כל היופי של המרחב. וכדי שלא נשכח את נפוליון – בולט פה גם פסל שלו עם כובעו המצחיק, רוכב על סוס גדול ממדים.

מצפון ישנה ריאה עירונית ירוקה וגדולה, שהיא פארק לילי שרון. הפארק מלא בשבילי הליכה נעימים וגם שבילי רכיבה על אופניים.  בנוסף, מי שמגיע לתל עכו בחודש ינואר – יזכה לראות תל ירוק, מנוקד בפרחים אדומים גדולים ויפים. אלה הם כמובן, פרחי הכלנית.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן