• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

10 עובדות שלא ידעתם על נהריה בירת הגליל

10 עובדות שלא ידעתם על נהריה בירת הגליל

החלטתם לנפוש בנהריה? קבלו כמה עובדות מעניינות על העיר שאתם עומדים לבלות בה את ימי החופשה שלכם, כדי שתוכלו להכיר אותה יותר לעומק.

  1. נהריה המודרנית אומנם קמה בשנות השלושים של המאה ה-20', אך אתרים באזור מצביעים על כך שהיא היוותה מוקד משיכה להתיישבות בתקופות קדומות עוד הרבה יותר, כמו תקופת הברונזה.
  2. נהריה קמה על אדמותיה של משפחה לבנונית, שנקנו בשנת 1934 על-ידי המהנדס היהודי יוסף לוי, שלימים הפך לאחד מרוכשי הקרקעות הפרטיים הבולטים ביותר בארץ ישראל באותה תקופה. ליוסף לוי חברו מספר יהודים נוספים כדי להקים את היישוב, ובאותה שנה כבר אישור ממשל המנדט רשמית את שם היישוב והכיר בהקמתו. אז קמה חברת "נהריה- משקים זעירים בע"מ" במטרה לגייס כספים כדי לרכוש קרקעות נוספות באזור ולהגדיל את שטח היישוב.
  3. שמה של נהריה ניתן לה בשל נהר הגעתון שזרם ועודנו זורם במרכז העיר, והוא הושפע גם משמו של הכפר הערבי הסמוך אל-נהר.
  4. ראשוני המתיישבים בעיר היו בני העלייה החמישית, יוצאי גרמניה.
  5. נהריה קמה על בסיס מודל חקלאי שהגה אחד מרוכשי האדמה, האגרונום דר' זליג אויגן, אך מהר מאוד, בשל מחסור בהכנסות מהמשקים, עברו תושבים רבים להתחיל לעסוק בבניית פנסיונים לאורחים ובהשכרת חדרים. כך הפכה נהריה לעיירת נופש, המציעה חדרי אירוח, חופי רחצה ומסעדות.
  6. מאז הקמתה בשנת 1934, הייתה נהריה במשך כמה שנים היישוב היהודי העברי היחיד באזור הגליל המערבי עד להקמתם של היישובים מצובה, שבי ציון, אילון וחניתה.
  7. על-פי פקודת העיריות משנת 1934, הוכרזה נהריה כעיר בשנת 1961, על-ידי חיים משה שפירא, שר הפנים דאז.
  8. בנהריה מתגוררים כיום למעלה מ-53 אלף תושבים.
  9. כיום, נחשבת נהריה לבירת הגליל המערבי בשל מרכזיותה וחשיבותה לאזור כולו.
  10. נהריה היא עיר ספורטיבית למדי: בעיר פועלת קבוצת הכדורסל עירוני נהריה, 3 קבוצות כדורגל, שתי אגודות שחייה וסניף הטיסנים החופשיים, שחבריו עוסקים בטיסנאות.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן