• מלון קרלטון נהריה ממוקם כ-10 דקות הליכה מחוף הים. המלון נמצא על הרחוב הראשי של העיר נהריה - געתון.

3 אתרי טבע לא שגרתיים בגליל המערבי

3 אתרי טבע לא שגרתיים בגליל המערבי

הגליל המערבי שופע במקומות קסומים לטיולים מכל הסוגים. השפע הזה לעתים קצת מבלבל אותנו, קשה לבחור כשיש כל כך הרבה דברים טובים לעשות ולחוות. אנחנו נעזור לכם להתמקד ב-3 מקומות שיעניקו לכם חוויה מיוחדת ובלתי נשכחת:

  1. גן החיות בקרית מוצקין – גן החיות האטרקטיבי הזה נקרא "חי פארק", והוא הוקם בשנת 2002, ביוזמתו של ראש העיר חיים צורי.

שטח המתחם עומד על כ-150 דונם ובו מתגוררים מאות בעלי חיים. המקום מחולק לשני איזורים עיקריים: גן חיות ופארק. הנוף במתחם מתאפיין במדשאות ירוקות ומטופחות, צל, שבילים נוחים ורחבים לטיול נעים, אמפי המשמש למופעים מסוגים שונים, גן משחקים אתגרי, לונה פארק קטן ואגם גדול עם מזרקה וברבורים.

בגן החיות תוכלו לפגוש ולהכיר מספר סוגי של בעלי חיים: ג‘ירפות, פילים, קופי אורנגאוטן, עופות שונים, זוחלים ועוד, כל זאת באווירה אינטימית שמאפשרת להתוודע אליהם כמעט כמו בטבע.

זהו למעשה מרכז בילוי חינוכי ותרבותי הגדול ביותר בצפון, ובו מערכת מיוחדת המעבירה הסברה קולית ומותקנת בשבעה מקומות מרכזיים בגן.

חוויה מרתקת לכל המשפחה.

  1. שמורת אפק בגליל המערבי – שמורת הטבע עין אפק היא אי ירוק ומיוחד באיזור אורבני, פינה נחמדה ולא כל כך מוכרת המציעה מגוון חוויות, כגון: אתרים ארכיאולוגיים, טחנת קמח עתיקה, טבע שופע בצמחייה ובבעלי חיים, תצוגה אור-קולית, תערוכה של כלים חקלאיים ותצפית מצויינת על האיזור המרהיב כולו.

ייחודה של שמורת הטבע עין אפק הוא במגוון בתי הגידול הרטובים בה. נחל נעמן ומקורותיו זורמים אליה, מעיינות יציבים ועונתיים, בריכות טבעיות, שלולית חורף ושטחים מוצפים למחצה. כל אלה מושכים אל הביצה ואל סביבתה עופות רבים ושונים.

בעבר כיסו את איזור הקריות ביצות קדמוניות שהחלוצים החלו לייבשן בסוף שנות ה-30 של המאה הקודמת. הביצות הפכו לשדות חקלאיים ולברכות דגים. רק באזור המעיינות נשארה שמורת טבע קטנה, שמורת עין אפק, ובה משמרת רשות הטבע והגנים את עולם החי והצומח של ביצות נחל נעמן.

  1. פארק אדמית ומערת קשת – הפארק מציג לראווה את יער אדמית המטופח להפליא, שקרן קיימת לישראל החלה בנטיעתו בשנות ה-50, תצפיות לנופים קסומים ושביל הליכה מסומן בכחול וירוק אל מערת קשת, המהווה תופעה גיאולוגית מדהימה ומרתקת בגליל המערבי.

האתר המיוחד נמצא ליד קיבוץ אדמית, מתאים לביקור בכל ימות השנה, ברגל או באופניים ובמסלול מעגלי המתאים לכל המשפחה.

המסלול המוביל אל מערת קשת הינו קל לכל אורך מצוק רמת אדמית, המוביל אל המערה ואל המצפור.בעבר זו הייתה מערה רגילה לכל דבר, אלא שכאן ארע דבר מוזר: מרבית מן התקרה של המערה התמוטטה ורק רצועה צרה של סלע נשארה תלויה באוויר.

במערת קשת מתקיימת פעילות גלישת צוקים למעוניינים בפעילות זו, אולם כדאי לתאם מראש עם אחת מהחברות העוסקות בכך.

מקווים שנהניתם לגלות ולהכיר את המקומות והאתרים המיוחדים הללו. צאו לטייל בהם!

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טופס פניה ליצירת קשר

מבצעים חמים

Back to top דילוג לתוכן